Dalis konservatorių siūlo rengti referendumą dėl partnerystės įteisinimo

Seimo vicepirmininkas konservatorius su dar keliais Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovais siūlo partnerystės klausimą spręsti referendumu.

„Šiandien su kai kuriais TS-LKD frakcijos kolegomis pasirašėme pareiškimą, kuriuo siūlome partnerystės įteisinimo kausimą Lietuvoje spręsti referendumu“, – feisbuke penktadienio pavakare parašė jis.

Jo pasidalytame pareiškime, kuriuo politikai reaguoja į Seime registruotą Partnerystės įstatymo projektą, cituojamos Konstitucijos nuostatos, teigiančios, jog svarbiausi valstybės ir tautos gyvenimo klausimai yra sprendžiami referendumu, tai pat, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.

Pareiškimo autoriai pabrėžia, kad jokiam kitam institutui Konstitucija nesuteikia tokios didelės reikšmės, kaip šeimai.

„Kadangi šeima yra mūsų valstybės ir visuomenės konstitucinis pagrindas, dėl šeimos sampratos keitimo gali nuspręsti tik pati visuomenė, išreikšdama savo valią referendumo būdu. Bet kokios teisėkūros iniciatyvos, kuriomis siekiama keisti šeimos sampratą , gali būti vykdomos tik atsiklausus tautos“, – teigia pareiškimo autoriai.

Jie tikina, kad bandymas pakeisti valstybės ir visuomenės pagrindo sampratą be pačios visuomenės atsiklausimo „prieštarautų pamatiniams demokratinės ir teisinės valstybės principams“.

„Todėl raginame prieš imantis iniciatyvų keisti pamatinių mūsų visuomenę ir valstybę grindžiančių vertybių sampratą, atvirai ir sąžiningai pasitikrinti Lietuvos žmonių valią surengiant referendumą“, – teigiama dokumente.

Jį be P. Saudargo pasirašė konservatoriai Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis, Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Justinas Urbanavičius, Antanas Čepononis, Kazys Starkevičius, Arvydas Pocius, Valdas Rakutis, Algis Strelčiūnas, Irena Haase, Antanas Matulas, Jonas Gudauskas.

Seime penktadienį registruotas Partnerystės įstatymo projektas, kuris įteisintų tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Partnerystė projekte apibrėžiama kaip oficialiai registruotas dviejų asmenų bendro gyvenimo faktas, su tikslu sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Įstatymo iniciatoriai teigia, kad jis reglamentuos nesusituokusių, tačiau bendrai gyvenančių asmenų turtinius ir neturtinius santykius. Projektą sako asmeniškai palaikantis TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis, prie jo teikėjų – ir premjerė Ingrida Šimonytė, ji akcentuoja, kad iniciatyvai gali būti sunku užsitikrinti paramą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimėlis

Klausimėlis portretas
Kaip partnerystės įstatyme bus apibrėžtos vaikų teisės? Negirdėti, kad į vaikų teises būrų atsižvelgiama. Jei vienalytėje santuokoje bus leidžiama įvaikinti vaikus, jų teisės bus pažeistos. Nepilnametis negali speęsti ar jis sutinka augti vienalytėje šeimoje,

Nuostabu

Nuostabu portretas
Referendumas sutinku. Dar ten itraukit, kad paskutinis referendumas ano galo.klausimais

X

X portretas
Tik referendumas! Mažumos negali primetinėti savo "vertybių" demokratinei daugumai!
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių