Dėl šios priežasties, ministro nuomone, Sausio 13-osios istorija turėtų sulaukti daugiau dėmesio ir Briuselio koridoriuose.
„Aš manau, kad būtų buvę gražu nepamiršti Baltijos šalių kitos patirties su šiuo politiku. Skirtingi vertinimai tik dar kartą parodė, kad kitaip matome Rusiją, kitaip kartais matome istorinę atmintį ir tai reiškia, kad vienintelis dalykas, jog reikia dar daugiau pastangų daugiau kalbėti, aiškinti apie mūsų patirtis“, – ketvirtadienį žurbalistams teigė G. Landsbergis.
Skirtingi vertinimai tik dar kartą parodė, kad kitaip matome Rusiją, kitaip kartais matome istorinę atmintį.
Anot jo, nors Vokietijai M. Gorbačiovas asocijuojasi su šalies susivienijimu, Lietuvai tai politikas, prisidėjęs prie žudynių Sausio 13-ąją.
„Vokietijai šis asmuo asocijuojasi su Vokietijos suvienijimu ir apskritai jų atnaujinto, sujungto, suvienyto valstybingumo pradžia. Ir tai Vokietijai yra svarbus istorinis momentas. Mums tas asmuo asocijuojasi su žudynėmis 1991-aisiais sausio mėnesį ir didžiulėmis pastangomis sulaikyti mus Sovietinėje imperijoje, kurios griuvimo, jei jis būtų norėjęs, jis nebūtų paleidęs ir sutikęs su tankų išvažiavimu į Vilniaus gatves“, – teigė G. Landsbergis.
„Manau, kad mūsų Sausio 13-osios istorija turėtų sulaukti daugiau dėmesio ir Briuselio koridoriuose“, – pridūrė jis.
Apie M. Gorbačiovo mirtį paskelbta vėlų antradienio vakarą. Jam buvo 91-eri. M. Gorbačiovas vadovavo Sovietų Sąjungai nuo 1985 m. iki jos žlugimo 1991 m.
Naujausi komentarai