Liberalai: ministrė A. Pabedinskienė yra ant bedugnės krašto Pereiti į pagrindinį turinį

Liberalai: ministrė A. Pabedinskienė yra ant bedugnės krašto

2015-01-20 12:19
BNS inf.

Opozicijoje esantys liberalai ragina kelti klausimą, ar socialinės apsaugos ir darbo ministrė „darbietė“ gali toliau eiti pareigas.

Algimanta Pabedinskienė
Algimanta Pabedinskienė / A. Ufarto/BFL nuotr.

Opozicijoje esantys liberalai ragina kelti klausimą, ar socialinės apsaugos ir darbo ministrė „darbietė“ gali toliau eiti pareigas.

„Man atrodo, kad ministrė yra ant bedugnės krašto ir nedaug trūksta, kad ji nukristų nuo to kalno. Manau, kad atėjus pavasario sesijai, jeigu klausimas niekaip nebus sprendžiamas ir valdančioji koalicija nedarys jokių išvadų, gali būti keliamas klausimas ir dėl ministrės tinkamumo eiti pareigas“, - antradienį po frakcijos susitikimo su ministre žurnalistams sakė Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis.

Jis vylėsi, kad žingsnių dėl A.Pabedinskienės imsis premjeras Algirdas Butkevičius, kai grįš iš atostogų.

„Manau, kad premjeras, grįžęs iš atostogų, turėtų nors kartą išdrįsti ryžtingai vertinti situaciją, nevynioti į vatą ir pasakyti, ar jis palaiko ministrę, ar ne. Mes tada spręsime, ką tada daryti“, - kalbėjo E.Masiulis.

Apie interpeliaciją socialinės apsaugos ir darbo ministrei opozicijos atstovai kol kas nekalba.

Liberalų lyderis tvirtino, kad jų netenkino išgirsti A.Pabedinskienės atsakymai įvairiomis temomis.

„Manau, kad ministrei jos pareigos yra per sunki našta (...). Istorija su socialinės pertvarkos modeliu įgauna tik dar labiau neigiamų atspalvių. Ir toliau girdime tik kalbas ir pažadus, kaip turėtų būti pertvarkoma socialinė draudimo sistema, kad žmonėms, gaunantiems didesnius atlyginimus, turėtų būti įvestos „Sodros“ lubos. Nematome ministrės pastangų tobulinti socialinio draudimo sistemą, matome kai kurių Darbo partijos narių ar su jais susijusių žmonių protegavimą ministerijos skelbiamuose konkursuose“, - tvirtino E.Masiulis.

Liberalai socialinės apsaugos ir darbo ministrei priekaištų turėjo ir dėl iki šiol nepradėtos vaikų globos sistemos pertvarkos.

Pati A.Pabedinskienė teigė, kad per dvejus metus darbo sistemiškai išnagrinėta daugelis socialinės veiklos sričių ir numatyti konkretūs pertvarkos žingsniai.

„Vis dėlto mes laikomės pozicijos, kad ne fragmentais sprendžiame vieną ar kitą klausimą, o žiūrime sistemiškai. Jeigu šiandien kalbame apie įvaikinimą, iš tiesų tik mums atėjus į valdžią pradėta kalbėti apie įvaikinimo procedūrų sutrumpinimą“, - pabrėžė ministrė.

Ji tikino neužsiimanti „darbiečių“ protegavimu ir nesidominti, su kokia partija susijusi organizacija laimi ministerijos skelbtus konkursus.

„Aš tikrai nesidomiu, kuri organizacija, kokiai politinei jėgai priklauso. Mano prioritetas yra paslaugos kokybė, man svarbus yra žmogus“, - tvirtino A.Pabedinskienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai A.Pabedinskienė vadovauja nuo 2012 metų gruodžio.

Projektą tikrina valstybės kontrolė

Prezidentės pasipiktinimą sukėlusį Lietuvos socialinio modelio sukūrimo projekto finansavimą tikrina Valstybės kontrolė, pranešė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

„Valstybės kontrolė tikrina tą projektą. Taip pat Finansų ministerijai atidavėme visus dokumentus“, - antradienį opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdyje sakė ministrė.

Ji teigė, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) darbuotojams už papildomą darbą vertinant Lietuvos socialinio modelio sukūrimo projektą pervesta 124 tūkst. litų (apie 36 tūkst. eurų). Didžioji lėšų dalis skiriama su projektu dirbantiems mokslininkams. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

„Tokia praktika vyksta nuo 2007 metų, kad dirba ministerijų darbuotojai projektuose, bet jie dirba tuos darbus, kurių nėra jų pareiginiuose aprašuose. Šiuo atveju darbuotojai, kurie dirba projekte, jie tik vertino, analizavo ir mokslininkams teikė rekomendacijos, kurios turėtų atliepti siekiamus tikslus ir uždavinius“, - aiškino ministrė.

Jos teigimu, tokia praktika taikoma ir kitose ministerijose.

Tuo metu liberalai eksministrai Eligijus Masiulis ir Remigijus Šimašius pareiškė, kad jiems vadovaujant Susisiekimo ir Teisingumo ministerijoms nieko panašaus nebuvo.

„Tarnautojai, gaunantys nemažus atlyginimus, turi dirbti tą darbą, kuris ir priklauso ministerijai. Kada ministrė ginasi, kad, pasirodo, neįrašyta į (tarnautojų) darbo aprašus kažkoks vertinimas, ministrė gali per minutę paimti ir pakeisti tą darbo aprašą, kad jam priklauso ir vertinimas už tą patį atlyginimą, ir nemokėti tų pinigų. Šioje vietoje ministrė yra labai smarkiai paslydusi“, - po susitikimo žurnalistams teigė E.Masiulis.

Praėjusią savaitę prezidentė Dalia Grybauskaitė per savo atstovą pareiškė, kad SADM už 1,5 mln. eurų užsakytas mokslinis tyrimas, kuriam rengti įdarbinta ir 14 pačios ministerijos darbuotojų, yra „valstybės pinigų plovimas“. Po susitikimo su prezidente A.Pabedinskiene pareiškė, kad bus nutrauktos abejonių sukėlusios sutartys. Tačiau vėliau ji pareiškė negalinti nutraukti nepažeidžiant įstatymų sudarytų sutarčių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų