Sprendžiant dėl šios išvados VRK narių balsai pasiskirstė po lygiai, sprendimą lėmė pirmininkės Linos Petronienės pozicija.
Pripažinta, kad minėtas vaizdo įrašas buvo politinė reklama, skleista neigiamais A. Zuoko interesais, nes juo skleista neigiama informacija „su įvardytu siekiu daryti įtaką rinkimų rezultatams ir paveikti rinkėjų motyvaciją balsuojant rinkimuose, tai yra raginant nebalsuoti už A. Zuoką“.
VRK taip pat nusprendė, jog tai buvo paslėpta politinė reklama ir kad neatlygintinai skleidžiant nepažymėtą politinę reklamą buvo pažeistas Rinkimų kodeksas.
Tyrimą pagal buvusio kandidato į sostinės merus A. Zuoko skundą atlikusi VRK darbo grupė siūlė šio įrašo nepripažinti politine reklama, nes jis nebuvo skirtas kito kandidato naudai.
„Laisvės ir teisingumo“ kandidatas į Vilniaus miesto merus A. Zuokas VRK teigė, kad O. Šurajevas prieš jį naudojo neapykantos kalbą, menkino ir žemino rinkėjų akyse, skleidė tikrovės neatitinkančias žinias, ir tai jam turėjo neigiamų pasekmių.
Per kovą vykusius tiesioginius merų rinkimus A. Zuokas pateko į antrąjį turą, bet pralaimėjo konservatoriui Valdui Benkunskui, surinkęs 46,66 proc. balsų.
VRK darbo grupė nustatė, kad interneto svetainėje „Youtube“ paskelbtame vaizdo įraše O. Šurajevas agituoja nebalsuoti už A. Zuoką, tačiau konkretaus kandidato, kuriam reikėtų atiduoti balsus, nenurodė.
Be to, minėto vaizdo įrašo niekas neužsakė ir neapmokėjo.
A. Zuokas Vilniaus miesto pareigas su pertraukomis ėjo 2000–2007 ir 2011–2015 metais.
2008 metais jis teismo buvo pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo papirkti buvusį tarybos narį Vilmantą Drėmą.
Naujausi komentarai