Pereiti į pagrindinį turinį

Pirmą sesijos dieną Seimas tikslins pilietybės referendumo datą

2019-03-10 09:26
BNS inf.

Sekmadienį Seimas pradeda pavasario sesiją, pirmą jos dieną planuojama patikslinti referendumo dėl dvigubos pilietybės išplėtimo surengimo datą.

I. Gelūno / Fotobankas nuotr.

Konstituciniam Teismui išaiškinus, kad anksčiau Seimo priimtas nutarimas referendumą rengti dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka prieštarauja Konstitucijai, siūloma, jog privalomasis referendumas vyktų gegužės 12 dieną.

Šiam nutarimui priimti pakanka daugumos posėdyje dalyvaujančių parlamentarų balsų.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė vylėsi, kad prieštaraujančiųjų referendumo datai nebus.

Referendume piliečių ketinama klausti, ar jie sutinka leisti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias „euroatlantinės integracijos kriterijus“. Konkrečios šalys būtų nustatytos įstatymu.

Šiuo metu dviguba pilietybė nėra leidžiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

Gegužės 12-ąją Lietuvoje taip pat vyks prezidento rinkimai bei „valstiečių“ inicijuotas referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121.

Sekmadienį taip pat ketinama svarstyti Konkurencijos įstatymo pataisas dėl leidimo atsilyginti pranešėjams, pateiksiantiems įrodymų apie konkurenciją ribojančius susitarimus. Dabar už tokius pranešimus Konkurencijos taryba neatsilygina.

Pataisos numato, kad tokios išmokos būtų vienkartinės, o vienos dydis siektų 1 proc. baudos už pažeidimą, apie kurį pranešta, tačiau jos negali būti mažesnės nei 1 tūkst. ir didesnės nei iki 100 tūkst. eurų. 

Tokios išmokos negalėtų tikėtis su įskundžiama įmone susiję asmenys ar pareigūnai, kurie apie pažeidimus galėjo sužinoti dėl jų pareigų. 

Sekmadienį dar planuojama svarstyti Turizmo, Farmacijos, Sveikatos draudimo įstatymų, Darbo kodekso pataisas.

Pagal Konstituciją, Seimas pavasario sesiją pradeda kovo 10 dieną ir baigia birželio 30 dieną.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų