Pereiti į pagrindinį turinį

R. Žemaitaitis sako, kad neliečiamybės panaikinimas jam būtų tik į naudą

2024-01-16 11:10

Seimo narių Mišrios grupės atstovas Remigijus Žemaitaitis sako, kad teisinės neliečiamybės panaikinimas norint jį patraukti atsakomybėn dėl antisemitinio pobūdžio teiginių jam būtų tik į naudą.

Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis / E. Ovčarenko/BNS nuotr.

„Labai gerai, bus teisminiai procesai, bus proga viešinti dar daugiau įdomių dalykų, dar daugiau kalbėti ir dar daugiau visuomenės sudominti ta tema. Yra kreipimasis ir normali procedūra, turi panaikinti (neliečiamybę – BNS), nes nėra ką čia saugoti“, – BNS antradienį sakė R. Žemaitaitis.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė antradienį kreipėsi į Seimą, prašydama panaikinti R. Žemaitaičio teisinę neliečiamybę ikiteisminiame tyrime dėl įtariamo viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.

Parlamentaras sako, kad viešas bylos nagrinėjimas prieš rinkimus jam tik suteiks daugiau matomumo.

„Prokurorė, matyt, vykdo politinius uždavinius, jei jai neužteko per metus ištirti ir prieš rinkimus prasideda šitie dalykai, tai man asmeniškai rinkiminiu laikotarpiu labai pagelbės šitas dalykas. Aš tik matau dar didesnę naudą“, – teigė parlamentaras.

R. Žemaitaitis taip pat teigė nemanantis, kad savo pasisakymais yra pažeidęs įstatymus ar peržengęs ribas.

„Jokios ribos peržengtos nėra, aš asmeniškai nei kiek nepergyvenu, ir Lietuva pakankamai laisva šalis, kad žmogus ir politikas galėtų turėt savo nuomonę ir poziciją“ – tvirtino Seimo narys.

Anot prokuratūros, turimi duomenys leidžia manyti, kad R. Žemaitaitis socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė antisemitinius tekstus, kuriuose viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę.

R. Žemaitaitis šio ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustas kaip liudytojas, kuris gali duoti parodymus apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką.

Pasak prokuratūros, tolesnis baudžiamasis procesas parlamentaro atžvilgiu nėra galimas negavus Seimo sutikimo patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Konstitucinis Teismas pernai gruodį priėmė nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl galimo R. Žemaitaičio priesaikos sulaužymo ir Konstitucijos pažeidimo.

Seimo nuomone, parlamentaras 2023 metų gegužės 8, gegužės 9, birželio 13 ir birželio 14 dienomis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse ir tokiais savo veiksmais galimai sulaužė Seimo nario priesaiką bei šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Apkalta R. Žemaitaičiui inicijuota dėl tokių jo įrašų: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <...> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“ ir kiti.

Jeigu KT konstatuotų, kad Seimo narys pažeidė Konstituciją, parlamentas turėtų balsuoti dėl R. Žemaitaičio mandato panaikinimo.

Pagal Seimo statutą, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsuoja ne mažiau kaip trys penktadaliai arba ne mažiau kaip 85 Seimo nariai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra