Per prezidento rinkimus šalia kandidato vardo ir pavardės dar bus nurodyta jį iškėlusios politinės organizacijos, koalicijos pavadinimas arba nurodoma, kad jis išsikėlė pats.
Per EP rinkimus balsavimo biuletenyje prie Lietuvos politinės organizacijos pavadinimo dar bus parašytas Europos partijos, su kuria susijusi lietuviška politinė jėga, pavadinimas ir šios emblema.
Europos Komisija rekomenduoja tokią informaciją rinkėjams pateikti jau per agitacijos kampaniją. Tokiu būdu nacionalinės partijos skatinamos identifikuoti savo europinę ideologiją.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimų štabo vadovas Mindaugas Lingė BNS sakė, kad ši rekomendacija rinkėjams suteikia daugiau aiškumo.
„Neretu atveju partijos vienaip kalba šalies rinkėjams, o kitaip tais pačiais klausimais tose partijose ar frakcijose, prie kurių prisijungia po rinkimų EP. Išreikšti valią viešai prieš rinkimus – atviras ir sąžiningas veiksmas rinkėjų atžvilgiu“, – tvirtino jis.
Anot konservatoriaus, rinkėjai, žinodami su kokia politine šeima Europos Parlamente dirbtų jų politikai, galėtų tinkamiau įvertinti savo pasirinkimus.
Pasak M. Lingės, TS-LKD priklauso Europos liaudies partijos šeimai, todėl išrinkti jos atstovai jungsis prie šios partijos frakcijos EP.
Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas spaudai Justinas Argustas BNS sakė, kad minėta naujovė prisideda ir prie rinkimų kokybės, ir prie geresnio piliečių informavimo.
„Informuojant rinkėjus, kokios EP frakcijos bendradarbiauja su kokiomis partijomis Lietuvoje, bus lengviau atsekti politines darbotvarkes tiek EP, tiek Lietuvoje ir suprasti bendrą politinės krypties veikimo filosofiją visoje Europoje“, – tvirtino jis.
Socialdemokratų atstovo teigimu, tai gali prisidėti ir prie didesnio rinkėjų aktyvumo per Europos Parlamento rinkimus.
Lietuvos socialdemokratai priklauso Europos socialistų partijai, būtent ją ir ketinama nurodyti biuletenyje.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis taip pat palankiai įvertino rinkimų naujovę. Anot jo, nacionalinių polinių jėgų identifikavimasis su europinėmis prisidės prie rinkimų skaidrumo.
„LVŽS jau yra ne kartą pranešusi apie tai, kad yra pateikusi dokumentus įstoti į Europos konservatorių ir reformistų politinę partiją. Šiuo metu laukiame sprendimo dėl priėmimo“, – BNS sakė politikas.
Jo teigimu Europos konservatorių ir reformistų partija pasirinkta todėl, kad „ji vienija Europos politines jėgas, pasisakančias už tikrai konservatyvias vertybes“.
Pasak Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ rinkimų štabo vadovo Luko Savicko, partija nuo pat įsikūrimo siekė tapti Europos žaliųjų partijos nare, todėl nei Europos Komisijos rekomendacija, nei Rinkimų kodekso nuostata nekeičia jų apsisprendimo.
„Mes patys matėme naudą, kad partijai, veikiančiai vienoje iš Europos Sąjungos valstybių, dalyvaujančiai EP rinkimuose, prasminga turėti partnerius kitose ES šalyse ir ypač veikiančią politinę organizaciją Briuselyje“, – BNS sakė jis.
Europos žaliųjų partija šeštadienį į savo gretas priėmė Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“.
Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną, Europos Parlamento – birželio 9 dieną.
Naujausi komentarai