Elektrononio balsavimo idėją būtų galima svarstyti radus lėšas, reikalingas sklandžiam sistemos veikimui užtikrinti, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.
„Aš asmeniškai galėčiau kaip Seimo narė balsuoti tik tokiu atveju, jeigu Vyriausybė ir premjeras raštu parašytų Seimui, kad jie rado tas didžiules lėšas, kurios reikalingos investuoti į elektronines saugos sistemas, užtikrinant iki galo veikiančią nuo apygardų iki apylinkių elektroninę sistemą. Tokiu atveju būtų galima svarstyti“, – Žinių radijui sakė Seimo pirmininkė.
„Dabar aš tikrai žinau, kad tokių pinigų nėra“, – pridūrė ji.
L.Graužinienė dvejojo, ar ši brangi investicija reikalinga. Pasak L.Graužinienės, Estijos atvejis rodo, kad įteisinus elektroninį balsavimą, daugiau balsuojančiųjų neatsirado, tiesiog persiskirstė esami.
Seimas antradienį atmetė internetinio balsavimo idėją – neužteko balsų priimti nagrinėti projektą, kuris būtų įtvirtinęs elektroninio balsavimo principus.
Projektas būtų sudaręs teorines sąlygas balsuoti internetu, o ne iš karto įteisinęs patį balsavimą – nustatęs pagrindinius balsavimo internetu principus, rinkėjo balso prioriteto, balso patikrinimo ir anuliavimo taisykles, rinkėjo tapatybės nustatymo aspektus, informacinės sistemos steigimo pagrindus, saugumo reikalavimus.
Už Teisingumo ministerijos pateiktą projektą balavo 43 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 35 parlamentarai. Už internetinio balsavimo galimybę pasisakė didesnė dalis socialdemokratų ir „darbiečių“ bei liberalai, prieš buvo ir susilaikė konservatoriai, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai. Projektas grąžintas tobulinti.
Naujausi komentarai