Pereiti į pagrindinį turinį

A. Širinskienė apie Civilinės sąjungos įstatymo projektą: teisės aktais yra labai skaldoma visuomenė

Civilinė sąjunga Seimo rudens programoje lieka, nors tradiciškai Agnė Širinskienė pabandė išimti. Mažiau nei po mėnesio rinkimai, tad visuomenėje įvairiai vertinamą partnerystę gali būti siekiama priimti tarpuvaldžiu – kai rinkimai jau pasibaigę ir rinkėjų nuomonė ne tokia svarbi, o nauji Seimo nariai dar neprisiekę.

LNK stop kadrai

Seimas balsavo dėl rudens darbų programos, kurioje įrašyta ir Civilinė sąjunga. O A. Širinskienė vėl pabando ją išbraukti.

„Suprantant, kad vis dėlto teisės aktais yra labai skaldoma visuomenė“, – sakė Seimo narė A. Širinskienė.

Bet politikei vėl nepavyksta, mat Seimas nusprendžia, kad Civilinė sąjunga darbotvarkėje lieka. O, kad įstatymas būtų priimtas liko tik vienas, paskutinis balsavimas.

„Galbūt kai kurios partijos laiko tai paskutine proga įgyvendinti savo rinkiminį pažadą. Kadangi buvo ne tiek daug tų pažadų ir vienas iš svarbiausių liko neįgyvendintas“, – svarstė Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

Galbūt kai kurios partijos laiko tai paskutine proga įgyvendinti savo rinkiminį pažadą.

Anot šalies vadovo, bandyti partnerystę priimti prieš pat rinkimus – rizikinga, mat gali baigtis blogu rezultatu.

A. Širinskienė sako, kad jai planas aiškus: Civilinę sąjungą bus bandoma priimti tarpuvaldžiu, kai rinkimai jau bus pasibaigę, bet nauji Seimo nariai dar nebus prisiekę.

„Galbūt yra žmonių, kurie sako, jog žino, kas bus po rinkimų. Va A. Širinskienė stovi čia šalia, tai galės pakomentuoti, kaip ji nuspėja, kokia situacija bus po rinkimų. Aš tikrai nesiimu spėlioti“, – akcentavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Tarpuvaldžiu bus 3–4 Seimo posėdžiai.

„Kuomet rinkėjas tampa mažiau svarbus, deja, kuomet partijos jaučiasi saugios – vienos pralaimėjusios rinkimus, kitos juos laimėjusios“, – kalbėjo A. Širinskienė. 

„Laisvės partija bandys pirmai pasitaikiusiai progai priimti šį įstatymą. Nesvarbu, ar tai būtų iki rinkimų, ar po rinkimų, ar naujoje kadencijoje“, – tikino Seimo narys Tomas Raskevičius.

Šįkart „laisviečiams“ padėjo socialdemokratai – dalis balsavo už tai, kad partnerystė darbotvarkėje liktų.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Bet socialdemokratų frakcijos seniūnė sako, partnerystę reikia palikti jau kitam Seimui.

„Galbūt tarpuvaldžiu, bet sakau, kad iš socialdemokratų balsų tiek tarpuvaldžiu, tiek po rinkimų negaus priėmimo garantavimo. Tą labai aiškiai sakau“, – akcentavo Socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socdemams dažnai priekaištauta, kad jie partnerystę buvo įsirašę savo programoje, bet nebalsuodavo. Naujoje socdemų programoje formuluotė tokia: „Valstybė turi pripažinti lygias teises visiems žmonėms sukurti ir palaikyti bendro gyvenimo poroje santykius“.

Ir nors viešumoje atrodo, kad „laisviečiai“ ir A. Širinskienė yra priešai, realybė ne tokia nuožmi. Anot „laisviečio“, santykiai kolegiški. Tiesa, jie salėje dabar turi net ir sėdėti drauge. 

„A. Širinskienė vaišina Laisvės frakcijos narius tokiais čiulpiamaisiais saldainiais“, – pasakojo T. Raskevičius.

„Tai taip, aš visus kolegas vaišinu saldainiais, o kas čia tokio?“, – stebėjosi moteris.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
niekas nerinko Šliurinskienės

atstovauti visuomenę, tai peredastai skaldo visyomenę kurių ruporu tapo Šliurinskienė
0
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų