Pereiti į pagrindinį turinį

Siūloma leisti partijų nariais būti ne tik Lietuvos piliečiams

2013-07-15 10:04
BNS inf.
Teisingumo ministerija nuomodamasi automobilius tikisi sutaupyti 100 tūkst. litų
Teisingumo ministerija nuomodamasi automobilius tikisi sutaupyti 100 tūkst. litų / Kęstučio Cemnolonskio nuotr.

Teisingumo ministerija parengė pataisas, kurioms įsigaliojus Lietuvoje steigti partijas ir būti jų nariais galėtų ne tik šalies piliečiai.

"Įstatymo projektu siūloma Europos Sąjungos piliečiams, kurie nėra Lietuvos Respublikos piliečiai, netaikyti draudimo tapti politinės partijos nariais arba steigti partijas, todėl jie turės lygias galimybes kartu su Lietuvos piliečiais visapusiškai pasinaudoti savo teise dalyvauti politinėje veikloje ir rinkimų metu būti išrinktiems į Europos Parlamentą arba vietos savivaldos tarybas", - teigia ministerija.

Šį projektą Vyriausybė numato svarstyti posėdyje trečiadienį.

Projekte numatoma, kad pakeitimai įsigaliotų nuo 2014 metų, nes būtina tinkamai pasiruošti ir parengti įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Europos Komisija (EK) balandžio pabaigoje išsiuntė Lietuvai pranešimą dėl galimo pažeidimo, kad steigti partijas ir būti jų nariais gali tik šalies piliečiai. Briuselis klausia Lietuvos, ar toks reguliavimas nesikerta su Bendrijos teisėje įtvirtintomis nuostatomis, kurios Europos Sąjungos piliečiams leidžia kandidatuoti Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų rinkimuose.

Teisės aktai numato, kad Lietuvoje politinės partijos steigėjais ir nariais gali būti Lietuvos piliečiai, sulaukę 18 metų.

Lietuvos Europos Parlamento nariu gali būti renkamas Lietuvos pilietis ar kitas nuolat gyvenantis Lietuvoje Europos Sąjungos valstybės narės pilietis, kuris rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 21 metų ir kuris nėra kandidatu į Europos Parlamentą kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje.

Savivaldybės tarybos nariu Lietuvoje gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 20 metų. Rinkimuose dalyvauti gali ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir kitų valstybių piliečiai, turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų