„Dėl Seimo autoūkio dar kol kas jokių galutinių sprendimų nepriimta. Mes kol kas tiesiog analizuojame situaciją ir ieškome galimybių racionaliau naudotis tuo, ką Seimas dabar turi“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Jos teigimu, dėl Seimo viešbučio šiuo metu svarstomi įvairūs scenarijai.
„Mes įvertinome Seimo kanceliarijos pateiktus duomenis ir įvairius scenarijus, kaip būtų galima racionaliau organizuoti Seimo narių, negyvenančių Vilniuje, apgyvendinimą tuo atveju, jei viešbučio būtų atsisakyta. (...) Apie Seimo viešbutį buvo labai ilgai kalbama ir, matyt, šioje kadencijoje Seimas atsisakys jo“, – sakė Seimo pirmininkė.
ELTA jau skelbė, kad Seimo valdyba nusprendė įpareigoti Seimo kanceliariją pradėti valdomo turto – statinio, esančio Gedimino pr. 60 – vertinimo procedūrą.
Artimiausiu metu parlamentarai bus supažindinti su teikiamomis alternatyvomis Seimo viešbučiui: iki kito Seimo valdybos posėdžio vyks pasitarimas Seimo frakcijose šiuo klausimu. Seimo nariams teikiami du siūlymai: numatoma arba nustatyti kompensaciją būsto nuomai, atsižvelgiant į butų nuomos rinkos vidutinę kainą, arba nustatyti fiksuoto dydžio kompensaciją būsto nuomai su galimybe dalį būsto nuomos išlaidų apmokėti iš Seimo nariui parlamentinei veiklai skiriamų lėšų.
Seimo pirmininko pavaduotojo Pauliaus Saudargo siūlymu, šiuo metu būtų reikalinga įsivertinti ir Seimo valdomą autoūkį. „Atkreipčiau dėmesį į dar vieną aspektą, kur taip pat buvo daromi auditai ir analizės – dėl Seimo autoūkio. Yra garažai, yra vėl tam tikros teritorijos, yra pastatai – turime spręsti toliau, kaip judėti. Vis dėlto gyvename XXI amžiuje, logistika mūsų visų keičiasi. Turime žvelgti moderniau į visą Seimo autoūkio modernizavimą. Ir čia galbūt taip pat įmanoma sutaupyti, galimų papildomų pajamų į valstybės biudžetą“, – mano parlamentaras.
Šie klausimai bus toliau svarstomi artimiausiuose Seimo valdybos posėdžiuose.
Naujausi komentarai