Vidaus reikalų ministras liberalcentristas Raimundas Palaitis nepagrįstai prašo duomenų apie tyrimus, susijusius su šalies politinių partijų rėmėjais, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas konservatorius Arvydas Anušauskas.
„Buvau ir esu įsitikinęs, kad teisėsaugos institucijos turi tirti visus nusikaltimus nepaisydami jokios įtariamųjų partinės priklausomybės. Todėl ministro prašymas pavaldžiai ikiteisminio tyrimo institucijai yra abejotinas. Šioje situacijoje vidaus reikalų ministras neturi gauti ikiteisminio tyrimo duomenų apie vykdomus ikiteisminius tyrimus. Tai nesusiję su ministerijos veikla. Jei yra manoma, kad kas nors skleidžia melagingą informaciją, tai reikia kreiptis į Generalinę prokuratūrą“, - NSGK išplatintame pranešime cituojamas A.Anušauskas.
Vidaus reikalų ministras R.Palaitis prieš keletą dienų pranešė, kad kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir kitas teisėsaugos institucijas, prašydamas viešai įvardyti ikiteisminius tyrimus, susijusius su šalies politinių partijų rėmėjais.
„Stebėdamas pastaruoju metu viešojoje erdvėje nuolat pateikiamą galimai tikrovės neatitinkančią informaciją apie Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos atliktus ikiteisminius tyrimus šalies politinių partijų rėmėjų atžvilgiu, kreipiuosi į teisėsaugos institucijas siekdamas objektyviai įvertinti situaciją bei apginti viešąjį interesą - konstitucinę visuomenės teisę į nešališką ir teisingą informaciją“, - kreipimąsi argumentavo ministras.
Anot jo, viešojoje erdvėje jau daugiau kaip mėnesį spekuliuojama teiginiais, kad Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovai pareigų galėjo netekti dėl atliekamų ikiteisminių tyrimų, susijusių su politinių partijų rėmėjais.
A.Anušauskas teiga, kad ikiteisminio tyrimo duomenų paskelbimą ir teikimą reglamentuoja Baudžiamojo proceso kodeksas, numatantis, jog tai gali būti daroma tik prokuroro leidimu, todėl ministras esą galėjo kreiptis tik į prokuratūrą, o ne į kitas teisėsaugos tarnybas.
„Generalinė prokuratūra turi užkirsti kelią tokiam ikiteisminio tyrimo duomenų perdavimui, ypač, kai tai naudojama politiniais tikslais. Dar kartą pabrėžiu - teisėsauga turi dirbti vadovaudamasi įstatymu, nesirinkdama įtariamųjų pagal partiškumą“, - sako A.Anušauskas.
Buvę FNTT vadovai Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas yra sakę, kad jų vadovaujama tarnyba tyrė dosniausius politinių partijų rėmėjus, „kurie per 2 metus laimi viešųjų pirkimų iki penkių šimtų arba iki bendros beveik 2 milijardų vertės, daugumoje finansuojami iš Europos Sąjungos paramos ir valstybės ar savivaldybių biudžeto“.
Naujausi komentarai