Pereiti į pagrindinį turinį

Britai į gimtines sugrąžino jau 600 benamių imigrantų iš Rytų Europos

2010-12-22 17:02
Britai į gimtines sugrąžino jau 600 benamių imigrantų iš Rytų Europos
Britai į gimtines sugrąžino jau 600 benamių imigrantų iš Rytų Europos / Scanpix nuotr.

Šimtai benamiais tapusių užsieniečių valstybės sąskaita išsiunčiami iš Didžiosios Britanijos namo, siekiant sumažinti išlaidas tokių žmonių sveikatos apsaugai, skelbia „This is London“.

Iš Londono jau išsiųsta daugiau nei 600 atvykėlių iš Rytų Europos. Kiekvieno žmogaus kelionė kainavo maždaug 800 svarų sterlingų, o iš viso – 540 tūkst. svarų sterlingų. Tokia programa pradėta vykdyti prieš dvejus metus. Benamiais tapusiems žmonėms grįžti namo padeda labdaros organizacija „Thames Reach“, kuriai ateinančiais metais bus skirta 200 tūkst. svarų sterlingų.

Organizacija teigia, kad jos vykdoma programa leis sutaupyti daugiau nei ketvirtį milijono svarų sterlingų: sumažės greitosios pagalbos iškvietimų benamiams bei jų hospitalizavimo Londone atvejų. Remiantis preliminariais duomenimis, iš tūkstančių Londono gatvėse gyvenančių žmonių daugiau nei ketvirtis yra atvykę iš Vidurio ir Rytų Europos, šis skaičius nuolat auga.

„Ši programa gelbsti gyvybes, priešingu atveju sostinės gatvėse mirtų daugybė žmonių. Mes padedame tiems žmonėms grįžti į jų šeimas. (...) Be to, taip sutaupome Britanijos mokesčių mokėtojų pinigų“, – sako „Thames Reach“ atstovas Maikas Nikolas (Mike Nicholas).

52 metų Nadežda Ginevič iš Lietuvos papasakojo, kaip „Thames Reach“ išgelbėjo jai gyvybę. Moteris atvyko į Britaniją prieš 18 mėnesių sumokėjusi 1500 eurų. Tačiau vietoj žadėjo gero darbo ir patogaus gyvenimo buvo priversta rauti svogūnus vienoje fermoje už minimalų atlyginimą, o kai išvyko į Londoną ieškoti geresnio darbo, iš jos buvo pavogtas pasas ir lagaminas.

Šešis mėnesius gatvėje praleidusi moteris prekybos centre pavogė keptą viščiuką, todėl buvo suimta ir nusiųsta į kalėjimą.

„Neturėjau nei pinigų, nei su kuo pasikalbėti. Veikiausiai būčiau mirusi gatvėje, tačiau mane surado policija, – pasakojo ji BBC. – Kalėjime buvo labai gera. Ten šilta ir duodavo maisto.“

Vėliau kalėjimo administracija N. Ginevič vardu susisiekė su „Thames Reach“, kuri padėjo moteriai grįžti į Lietuvą.

„Thames Reach“ padėjo į Lietuvą grįžti ir 57 metų Vladimirui Govorovui, kuris dėl girtuokliavimo sukeltos kepenų ligos pateko į ligoninę. Be to, vyras per užpuolimą patyrė galvos traumą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų