Lietuvai – kritika dėl draudimo keisti lytį

 • Teksto dydis:

Europos Taryba perspėjo Lietuvą dėl nesugebėjimo priimti įstatymų, kurie įteisintų lyties keitimo operacijas.

Europos Taryba perspėjo Lietuvą dėl nesugebėjimo priimti įstatymų, kurie įteisintų lyties keitimo operacijas.

Strasbūro teismo sprendimų įgyvendinimą prižiūrintis Europos Tarybos Ministrų komitetas šią savaitę pritaikė Lietuvai vadinamąją „sustiprintos priežiūros procedūrą“.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad iki šiol visi bandymai priimti lyties keitimui reikalingus įstatymus buvo nesėkmingi.

Civilinis kodeksas įtvirtina teisę pakeisti lytį, tačiau ši nuostata praktiškai neveikia, nes Seimas jau daugiau kaip 10 metų nepriima tai reglamentuojančio įstatymo. Dėl to Lietuva 2007 metais pralaimėjo bylą Europos Žmogaus Teisių Teisme.

Paskutinį kartą įstatymų paketas dėl lyties pakeitimo Seimui buvo pateiktas šių metų liepos mėnesį, bet už jį balsavo tik 27 Seimo nariai, daugiausia - socialdemokratai ir liberalai, kiti buvo prieš arba susilaikė.

Šioje byloje dalyvaujančios Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko BNS sakė manantis, kad Europos Taryba pasiuntė „stiprų signalą“ Lietuvos visuomenei ir vyriausybei, kuri, pasak jo, dalį žmonių palieka likimo valiai be teisės pasinaudoti medicinos priemonėmis.

„Dar 1993 metais įstojusi į Europos Tarybą Lietuva priėmė įsipareigojimus vykdyti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus. Bet Lietuva to nedaro. Tai viena iš problematiškiausių bylų Lietuvos istorijoje. R.Pakso bylai prieš Lietuvą kuriamos darbo grupės, ruošiamasi keisti Konstituciją. O šiuo atveju byla tiesiog guli stalčiuose“, - BNS šeštadienį sakė V.Simonko.NAUJAUSI KOMENTARAI

mizantropas

mizantropas portretas
tegu keičia lytį, kas tik to užsigeidžia, bet tik už savo pinigus. labai smerktina dejuoti ir taikyti iškovotą laisvę tiems, kurie nori kažkokio kito gyvenimo. Jie nestovėjo (taip manau) nei Baltijos kelyje, nei prie Bokšto, nei kur kitur. Todėl jų norus reikia griežtai atskirti nuo iškovotos laisvės, kurią reikia ginti kiekvieną dieną. Labai abejoju, ar šitie rypautojai ir, atseit, priklausantys nuo Briuselio, apskritai nors pirštą pajudino dėl Lietuvos nepriklausomybės. Net neabejoju, kad prie Briuselio išmokų tokie rypautojai pirmieji prisistato. Šiuo metu jie stengiasi atlikti kremliaus uždavinį - prisidengus kovotojais už laisvę, rėkti, kad Briuselis mums diktuoja. Briuselis ragina palikti žmonėms pasirinkimo laisvę - nori keisti lytį, tai ir keisk, bet už savo pinigus. Greičiausiai tokią operaciją teks ir atlikti Briuselyje, ten daugiau patirties. Ko mes nerimstame, juk mūsų chirurgai tam nėra pasiruošę, be to, mes privalome remti sunkiomis ligomis sergančius piliečius.

Aris

Aris portretas
Ar dėl to stovėjom kaip vientisas mūras prie televizijos bokšto,seimo ,kai buvo tik viena mintis"nieko nepagailėsim,kad tik LIETUVA BŪTŲ LAISVA nuo nieko nepriklausoma,galėsim patys spręsti kas mums geriau,niekas nenurodinės ką ir kada,kaip daryti.Stovėjom Baltijos kelyje su ašarom akyse susikibę už rankų.ECH...

niekas

niekas portretas
kas pasikeite? anksciau diktavo kremlius, dabar briuselis.... klausymas: ar mes laisvi? nei juoktis nei verkt... Zeme verkia kraujo ne kitaip.... :( kada tos piktzoles nudzius?...
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių