Pereiti į pagrindinį turinį

L. Dmitrijeva: Lietuvos rusai jau bijo kalbėti rusiškai

2014-10-14 11:30
BNS inf.
V. Skaraičio / BFL nuotr.

Lietuvoje lankosi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vyriausiojo komisaro tautinių mažumų klausimais biuro teisės ekspertė Veronika Kristkova, kuri rengs pranešimą apie tautinių mažumų padėtį šalyje.

Antradienį Seime su atskirais parlamentarais ir Žmogaus teisių komiteto nariais susitinkanti viešnia žurnalistams sakė, kad jos vizito tikslas - surinkti naujausią informaciją apie tautinių mažumų padėtį Lietuvoje. Ji parengs specialią ataskaitą, bet ši nebus viešinama.

Seimo narė, Rusų sąjungos atsakingoji sekretorė Larisa Dmitrijeva po susitikimo su V.Kristkova žurnalistams sakė, kad viešnia domėjosi, kaip Lietuvoje gyvena rusų bendruomenė. Parlamentarė teigė kalbėjusi ir apie Tautinių mažumų įstatymą, kuris niekaip nepriimamas.

„Mums būtų saugiau su šiuo įstatymu. Jis įtrauktas į rudens sesijos darbotvarkę“, - sakė L.Dmitrijeva.

Anot jos, Lietuvos rusų bendruomenė labai nerimauja, kad eskaluojamas priešiškumas rusams, kuris jau pasireiškia ir buitiniu lygiu.

„Buityje pasirodo labai negražūs santykiai, kai nenori bendrauti, rusų žmonės bijo rusiškai kalbėti ar pripažinti, kad jie yra rusai, ko niekada nebuvo Lietuvoje“, - sakė parlamentarė.

Jos teigimu, kai kurie politikai iš rusų reikalauja kažkokį papildomą demonstruoti lojalumą, nors, anot politikės, Lietuvos rusai lojalumą rodo kasdien - priimdami Lietuvos pilietybę, stodami į Europos Sąjungą, drauge išgyvendami negandas ir kartu dirbdami.

Antradienį V.Kristkova taip pat susitiko su Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūne Irena Šiauliene, Žmogaus teisių komiteto nariais. Ji ketina lankytis Tautinių bendrijų namuose, Užsienio reikalų ministerijoje.

Pirmadienį viešnia bendravo su kultūros viceministre Agneta Lobačevskyte, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos vadove Daiva Vaišniene, lankėsi Vyriausybėje bei Švietimo ir mokslo ministerijoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų