Sunki ekonominė situacija šalyje tiesiogiai daro įtaką socialiniam valstybės gyvenimui, todėl socialinių paslaugų poreikis gyventojams irgi neišvengiamai didėja. Apie šiuos ir kitus rūpesčius socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys kalbėjosi su Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos atstovais.
Pastarieji itin susirūpinę valdžios planais jiems mažinti atlyginimus, kurie yra ir taip vieni mažiausių Lietuvoje.
„Ieškosime galimybių kaip nepabloginti esamos apmokėjimo tvarkos ir atlyginimų socialiniams darbuotojams, nes jų darbas Lietuvą sukausčiusiu sunkmečiu yra itin vertingas“, - sakė ministras R.J.Dagys.
Socialiniai darbuotojai prašė ministro nemažinti jiems bazinio atlyginimo iki 115 litų, nes tokiu atveju per mėnesį jie uždirbtų tik minimalų atlyginimą. Jie priminė ministrui, kad socialinių darbuotojų darbo užmokestį 2010 m. reikėtų didinti 15 proc., nes tai numatyta Ilgalaikėje socialinį darbą dirbančiųjų darbo užmokesčio ir socialinių garantijų programoje.
Pastaruoju metu į socialinius darbuotojus kreipiasi kur kas daugiau pavienių asmenų ir šeimų, atsidūrusių krizinėse situacijose netekus darbo ir būsto. Socialiniai darbuotojai dažnai būna pagalbininkais ir tarpininkais tarp žmogaus ir valstybės institucijų: darbo biržos, poliklinikos, antstolių.
Daugėjant žmonių, kuriems reikalinga socialinė pagalba, didėja ir darbo krūviai socialiniams darbuotojams, kuriems kartu didėja ir profesinė rizika, darbuotojai patiria daugiau psichoemocinių traumų.
Socialinio darbuotojo, turinčio aukštąjį universitetinį išsimokslinimą, vidutinis tarnybinis atlyginimas biudžetinėje įstaigoje siekia 1491 litą per mėnesį.
Ministro R.J.Dagio teikimu penktadienį buvo sustabdytas birželį Vyriausybės priimtas nutarimas, kuriuo bazinė alga nuo rugpjūčio 1 d. turėjo mažėti nuo 128 Lt iki 115 litų. Pasak ministro, dėl bazinės algos mažinimo laukia derybų su profesinėmis sąjungomis laikotarpis.
Lietuvoje socialinį darbą krizių ir dienos centruose, nakvynės namuose, socialinės globos įstaigose dirba apie 8300 žmonių. Jie taip pat teikia pagalbą gyventojams į namus, lanko socialinės rizikos šeimas.
Statistikos departamento duomenimis, socialinio darbuotojo paslaugomis 2008 m. naudojosi 62 proc. daugiau žmonių, nei 2007 m., nors pačių socialinių darbuotojų padaugėjo tik 6,5 proc. 2008 m. socialinio darbuotojo profesija buvo įtraukta į pavojingų darbų sąrašą.
Naujausi komentarai