Pereiti į pagrindinį turinį

Ministrė pasakė, ką mano apie telefonų ribojimą mokyklose

2025-01-12 17:26

Naujoji švietimo ministrė Raminta Popovienė sako, kad poreikį nacionaliniu mastu reglamentuoti mobiliųjų telefonų naudojimą mokyklose matytų tik iškilus visuotiniam poreikiui.

Ministrė pasakė, ką mano apie telefonų ribojimą mokyklose
Ministrė pasakė, ką mano apie telefonų ribojimą mokyklose / T. Urbelionio / BNS nuotr.

„Jeigu iškiltų visuotinis poreikis mobiliųjų telefonų naudojimą mokyklose reglamentuoti nacionaliniu mastu, neatmetu galimybės diskutuoti su visuomene ir parengti bendrą tvarką visoms mokykloms“, – komentare BNS šią savaitę nurodė ministrė.

Šiuo metu leisti naudotis telefonais mokyklose ar ne, sprendžia pačios ugdymo įstaigos, nusistatydamos tai savo vidaus tvarkose. Mobiliuosius yra uždraudusios pavienės šalies mokyklos.

R. Popovienės teigimu, tokiose mokyklose dažnai nustatomi ir atvejai, kada ir kaip tėvams galima susisiekti su vaiku, jeigu pamokų metu iškyla tokia būtinybė.

2023-aisiais išleistoje UNESCO Pasaulinėje švietimo stebėsenos ataskaitoje raginama techniką, įskaitant telefonus, klasėse naudoti tik tada, kai ji padeda ugdymo procesui.

„Mobilieji telefonai mokyklose gali ir padėti mokymuisi, paįvairinti ugdymo procesą, gali ir labai blaškyti. Mokykla dėl jų naudojimo nusprendžia atsižvelgdama į savo mokinių, tėvų, visos bendruomenės situaciją“, – sako švietimo ministrė R. Popovienė.

Dalis šalių jau riboja, ar planuoja apriboti telefonų naudojimąsi mokyklose. Remiantis praėjusių metų rudenį paskelbtais UNESCO duomenimis, daugiau nei 60 šalių įstatymais ar taisyklėmis draudžia naudoti išmaniuosius telefonus klasėse.

Nuo 2018 metų Prancūzijoje darželiuose, pradinėse ir vidurinėse mokyklose uždrausta naudoti „mobiliuosius telefonus ar bet kokią kitą elektroninių ryšių įrangą“, o nuo rudens 180 pagrindinių mokyklų, kurias lanko 11–15 metų paaugliai, draudžiama telefonais naudotis visų pamokų ir pertraukų metu.

Daugėjant tyrimų, rodančių, kad pernelyg daug laiko prie ekrano praleisti vaikams gali būti kenksminga, ši problema tapo aktuali visai Europai.

Švedijos visuomenės sveikatos agentūra yra pareiškusi, kad jaunesni nei dvejų metų vaikai neturėtų net žiūrėti televizoriaus ar naudotis išmaniaisiais prietaisais, o vyresnio amžiaus vaikams reikėtų riboti prie ekranų praleidžiamą laiką.

Vienas didžiausių Jungtinės Karalystės mobiliojo ryšio operatorių EE įspėjo tėvus, kad jie neturėtų duoti išmaniųjų telefonų jaunesniems nei 11 metų vaikams.

Spendimą nuo gegužės mokiniams iki šeštos klasės neleisti naudotis mobiliaisiais telefonais yra priėmęs ir kaimyninės Latvijos parlamentas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Jonas

Komentuoti galima tik pačią ponią. Moksleiviai ir mokymosi procesas visai nerūpi. Svarbu ką pasakys bobutės iš Rūgpienių kaimo.
0
0
Visi komentarai (1)