„Valstybinių miškų urėdija perspėja, kad kiekvienas vagystės atvejis yra nuodugniai tiriamas, apie kiekvieną atvejį pranešama policijai, o atsakomybė už nusikalstamą veiką dažniausiai gerokai viršija pavogtos medienos vertę. Tad nusprendus pasigviešti valstybinio miško geriau devynis kartus pagalvoti ir atsisakyti šios minties“, - sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas.
Vagystė Panevėžio regioninio padalinio Gegužinės girininkijoje, 42 kvartale, medienos miško sandėlyje, pastebėta šių metų birželio 5 d. „Medienvežio automobilio vairuotojas, pamainos metu, apie 18 val., važiavo krautis pirkėjams skirtos medienos. Tuo metu priekyje jis pamatė rangos įmonės, vykdančios kirtimus, medvežę. Šalia jos stovėjo krovininis sunkvežimis, į kurį buvo sukrauti mūsų egliniai popiermedžiai. Užstatęs pravažiavimo kelią, kad šis sunkvežimis neišvažiuotų, mūsų darbuotojas apie galimą vagystę informavo ir į vietą iškvietė Medienos ruošos ir prekybos padalinio vadovą Dainių Januškevičių ir mane“, - pasakojo Panevėžio regioninio padalinio vadovas Giedrius Bronušas.
Sunkvežimyje rasta apie 6 kub. metrų medienos. Pasak G. Bronušo, į klausimą, ką jie čia veikia, vagystę vykdę asmenys atsakė, kad šią medieną vežasi sau. „Pasakėme, kad tai yra valstybinis turtas ir sau vežtis medieną yra vagystė. Apie jokius pirkimus ar pardavimus su šiais žmonėmis nebuvo nei kalbėta, nei tartasi. Jokių dokumentų, galinčių pateisinti jų veiksmus, jie neturėjo. Tad nedelsiant iškvietėme policiją“, - sakė Panevėžio regioninio padalinio vadovas.
Į įvykio vietą atvykęs policijos ekipažas pradėjo tyrimą ir visus tris vagystėje dalyvavusius asmenis išvežė į komisariatą. Kol vyksta tyrimas, asmenų tapatybė neatskleidžiama. Sunkvežimis su visa jame buvusia mediena išvežtas į policijos sulaikytų automobilių saugojimo aikštelę. Šių metų birželio 6 d. vagystei tirti paskirta tyrėja, o G. Bronušas jau įgaliojo Panevėžio miškų urėdijos miško apsaugos inžinierių Andrių Ropę atlikti visus reikiamus veiksmus ir koordinuoti tolimesnę šių įvykių eigą.
„Akivaizdu, kad ši vagystė buvo iš anksto gerai apgalvota ir kruopščiai suplanuota. Sunkvežimis stovėjo paslėptas už didelės krūvos malkų, kad nesimatytų nuo kelio. Be abejo, tokias vagystes sukontroliuoti yra labai sunku. Turime savo tarnybas, eigulius, pavaduotojus, taip pat pasitelkiame technines apsaugos priemones, įrenginėjame miške kameras, kad užkirstume kelią galimoms valstybinio turto vagystėms. Stengiamės efektyviai panaudoti visas turimas prevencines priemones“, - pasakojo G. Bronušas.
Pasak M. Pulkauninko, nors vagysčių mastai, palyginti su tuo, kas buvo prieš dešimtį metų, gerokai sumažėję, bet vis dar išlieka opia problema. 2017-aisiais valstybės miškuose fiksuotos 66 vagystės, kurių metu pavogta daugiau kaip 500 kub. metrų medienos.
Vagystėms išaiškinti Valstybinė miškų urėdija skiria didelį dėmesį. Pernai išaiškintos 43 vagystės ir surasta beveik 240 kub. metrų pavogtos medienos. Tikimasi, kad nuo nusikaltimų atgrasys ir skiriamos nemažos baudos. Jei pernai žala miško valdytojų turtui įvertinta beveik 14 tūkst. eurų, aplinkai padaryta žala viršija 150 tūkst. eurų, tad rizika dešimt kartų didesnė nei galima nauda. Pernai fiksuota 15 jau pagamintos miško produkcijos grobimų, 11 atvejų išaiškinti, bendra nusikaltimų žala siekia 16,5 tūkst. eurų.
Naujausi komentarai