Laikyti lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą nusprendė 17 tūkst. 365 kandidatai, anglų kalbos – 18 tūkst. 258, matematikos – 16 tūkst. 520, istorijos – 8 137, biologijos – 6 768, geografijos – 4 589 kandidatai.
„Kandidatų pateikti prašymai didesnių staigmenų nepateikė: kaip ir ankstesniais metais, norintys laikyti valstybinius brandos egzaminus dažniausiai rinkosi anglų kalbos, matematikos, biologijos, istorijos egzaminus“, – pranešime sakė NŠA direktorė Rūta Krasauskienė.
„Iš mokyklinių brandos egzaminų ir šiemet populiariausi technologijų ir menų egzaminai. Reikėtų išskirti ir eksternus – šiemet daugiau jų nusprendė laikyti valstybinius matematikos ir biologijos brandos egzaminus“, – pridūrė ji.
Privalomo lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino tipą – valstybinį ar mokyklinį – abiturientai galėjo rinktis laisvai.
Šiemet prašymus laikyti mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą pateikė 8 792 kandidatai.
Lyginant su praėjusiais metais, šiemet daugiau abiturientų pasirinko valstybinius geografijos (1,6 proc. daugiau) ir chemijos (0,4 proc.) brandos egzaminus.
Nežymiai sumažėjo matematikos (1 proc. mažiau), anglų kalbos (0,9 proc.), fizikos (0,8 proc.), biologijos (0,4 proc.), istorijos (0,2 proc.) valstybinių brandos egzaminų populiarumas.
Iš mokyklinių brandos egzaminų tradiciškai populiariausias technologijų brandos egzaminas: jį laikyti pasirinko 6 022 kandidatai (pernai – 6 266). Daugiau kandidatų nei praėjusiais metais pasirinko menų bei gimtųjų kalbų (lenkų, rusų) egzaminus.
2023 metų brandos egzaminų sesijoje dalyvaus 1 340 eksternų.
Dauguma jų nutarė laikyti matematikos (861 kandidatas) egzaminą. Savarankiškai besimokiusieji taip pat rinkosi laikyti lietuvių kalbos ir literatūros (370 kandidatų), biologijos (348 kandidatai), istorijos bei anglų kalbos valstybinius brandos egzaminus.
Iš viso kandidatai galėjo rinktis laikyti ne daugiau kaip septynis brandos egzaminus.
Pasirinkto dalyko brandos egzamino ir jo tipo vėliau keisti negalima. Brandos atestatui gauti mokinys turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar brandos darbą.
Iki kitų metų kovo vidurio abiturientai galės iš pasirinktų brandos egzaminų vieno ar kelių brandos egzaminų atsisakyti, kai jau tiksliai žinos, kurią specialybę renkasi, ką ketina studijuoti ir kokių brandos egzaminų tam reikia.
Naujausi komentarai