Vyriausybė patvirtino Saugomų teritorijų arba jų dalių, kuriose yra natūralių buveinių bei laukinės faunos ir floros apsaugai svarbių teritorijų, sąrašą ir nustatė jų ribas.
Tai papildomi saugomų teritorijų apsaugos reikalavimai dėl Europos Sąjungos (ES) Buveinių direktyvos įgyvendinimo. Tuo sudaryta galimybė įgyvendinti Buveinių direktyvos nuostatas, suteikti buveinių apsaugai svarbių teritorijų statusą saugomoms teritorijoms ar jų dalims.
Patvirtintos 92 teritorijos, kuriose aptinkamos Europos Sąjungos (ES) svarbos natūralios buveinės arba augalų ar gyvūnų rūšys. Lietuvoje iš viso yra 55 ES svarbos natūralių buveinių tipai ir 50 augalų ir gyvūnų rūšių, kurias siekia išsaugoti ES, sukurdama bendrą šalių narių ekologinį tinklą „Natura 2000“.
Buveinių apsaugai svarbioms teritorijoms suteikiamas papildomas tarptautinę jų svarbą nurodantis statusas, nustatomi apsaugos prioritetai.
Vertingiausių gamtinių teritorijų išsaugojimas, tikima, padės išlaikyti sveiką ir nesugadintą aplinką, kuri gerins gyvenimo kokybę, padės išsaugoti biologinę įvairovę. Dėl akcentuojamo tarptautinio statuso šios vietovės gali tapti gamtos pažintinio turizmo traukos objektu. Galima tikėtis, kad kaimo vietovėse atsiras daugiau galimybių plėtoti alternatyvius verslus (pavyzdžiui, pažintinį turizmą) išnaudojant saugomų teritorijų gamtinę vertę.
Svarbiausių buveinių ir rūšių apsaugai teritorijų išsaugojimas leis išvengti spartaus biologinės įvairovės degradavimo ir padės sutaupyti valstybės biudžeto lėšas, kurios ateityje būtų reikalingos vertybių atkūrimui.
Naujausi komentarai