Pereiti į pagrindinį turinį

Greitosios pacientams ligoninėje atsirado lovų tik prieš vidurnaktį

2022-10-25 15:27
DMN inf.

Sekmadienio vakarą Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (RVUL) atsisakė priimti greitosios automobiliais atvežtus pacientus, todėl į iškvietimus negalėjo reaguoti net devynios brigados. Ligoninė aiškina, kad neatlaiko krūvio, o Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotis sako, kad ligoninė kėlė ultimatumus gyventojų sveikatos sąskaita, praneša LNK.

T.Biliūno /BNS nuotr.

„Esame didžiausias Skubios pagalbos skyrius ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Sulaukiame daug pacientų, kurie kreipiasi skubios pagalbos“, – sakė RVUL Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulis Uksas.

Nuolat važiuoja ir greitosios automobiliai, tačiau vėlų sekmadienio vakarą atvažiavusios brigados stovėjo spūstyje.

Buvo net devynios brigados, kurios negalėjo patekti į RVUL.

„Buvo net devynios brigados, kurios negalėjo patekti į RVUL“, – stebėjosi GMP stoties laikinoji vadovė Natalija Jasinskienė.

Vienas tokių pacientų – 22.30 val. atvežtas vyras su galvos trauma. Jį kartu su greitosios brigada personalas išprašė lauk. Atvykę savo transportu tikinama, kad buvo priimti. Ligoninės skubios pagalbos skyriaus vedėjas sako, kad didžiausią Baltijos šalyse skubios pagalbos skyrių paralyžiavo trys pacientai.

„Trys pacientai, kurie pateko į reanimacijos palatą, bet vienas po traumos, o du – patyrę insultą. Tačiau yra ir visa kita dalis pacientų, kurie kreipiasi į skubią pagalbą, t.y. terapinio, chirurginio, traumatologinio profilio pacientai. Sekmadienio vakaras neretai būna įtemptas“, – pasakojo P.Uksas.

Pacientai nebuvo priimti, nors skyrius buvo pustuštis.

„Ši situacija – ledkalnio viršūnė. Ji atskleidžia bendrą GMP netvarką. Yra daug kritinių atvejų, kai nesusikalba dvi įstaigos“, – pažymėjo sveikatos apsaugos ministro patarėjas Tomas Bagdonas.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Anot stoties vadovo, ligoninė tą vakarą iškėlė ultimatumą – kol neišveš pacientų: vieno – atgal į Zarasus, kito – į Molėtus, tol nauji pacientai nebus priimti.

„Pervežimas buvo priimtas ir turėjo būti vykdomas, bet ultimatumo tvarka buvo nurodyta, kad nepriims mūsų pacientų“, – sakė N.Jasinskienė.

Ligoninės versija kitokia.

„Skambino 21 val. beveik. Mes nekėlėme ultimatumo, prašėme GMP pervežti pacientus į jų gydymo įstaigas, kur jiems numatyta lova, vieta ir gali gauti stacionarines paslaugas“, – akcentavo P. Uksas.

Iki Zarasų – 150 km, tad atlikti taksi funkciją brangu, o ir pacientas galiausiai iš ligoninės pasišalino. Dėl kuriozinės situacijos vėlų vakarą greitosios stoties vadovai kreipėsi į ministeriją.

RVUL buvo labai apkrauta, visos vietos užimtos. Ji informavo GMP tarnybą, kad negali priimti pacientų, kuriuos reikia guldyti į stacionarus, ligonines.

„Pradėjome tyrimą. Pirminiais duomenimis, RVUL buvo labai apkrauta, visos vietos užimtos. Ji informavo GMP tarnybą, kad negali priimti pacientų, kuriuos reikia guldyti į stacionarus, ligonines. Kitus visus jie galėjo priimti“, – teigė T. Bagdonas.

Ir čia versijos skiriasi. LNK žinioms skyriaus vadovas sakė, kad skyrius užsikimšo dėl trijų pacientų skubios pagalbos, o ministerijai – kad nebuvo lovų stacionare. Apie 23.30 val. staiga lovų atsirado ir greitųjų atvežti pacientai buvo priimami įprasta tvarka.

„Mano įsitikinimu, tai prieštarauja pacientų interesams, todėl tikrai negali taip daryti ligoninė“, – stebėjosi N. Jasinskienė.

Anot vadovės, tai ne pirmas kartas, kai nepavyksta susikalbėti su ligonine.

„Yra ne vienas atvejis, kai prašo pervežti į kito miesto ligoninę, tikina, kad Vilniaus mieste visos tokios vietos užimtos. Tačiau patikrinus pasirodo, kad vietų yra“, – pasakojo GMP stoties laikinoji vadovė N. Jasinskienė.

Ministerija žada, kad, įgyvendinus Skubios pagalbos reformą, situacija turėtų pagerėti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų