Pereiti į pagrindinį turinį

Policininkams nauji įpareigojimai: pagalbos centrus informuoti apie smurto aukas

2013-08-16 12:20
DMN inf.

Policijos pareigūnus norima įpareigoti specializuotos pagalbos centrams pranešti nuo smurto šeimoje nukentėjusių asmenų duomenis.

Penki „drąsuoliai“ Vilniuje sumušė ir apiplėšė moterį
Penki „drąsuoliai“ Vilniuje sumušė ir apiplėšė moterį / Tomo Černiševo nuotr.

Policijos pareigūnus norima įpareigoti specializuotos pagalbos centrams pranešti nuo smurto šeimoje nukentėjusių asmenų duomenis.

Tai numatoma Seimo posėdžių sekretoriate registruotame Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkose įstatymo pataisų projekte.

Pagal projektą, policijos pareigūnai, atvykę į smurto artimoje aplinkoje įvykio vietą, praneša apie įvykį specializuotos pagalbos centrui ir informuoja smurtą patyrusį asmenį apie galimybes gauti jame pagalbą.

Dabar galiojančiame įstatyme numatyta, kad policininkai smurtą patyrusį asmenį informuoja apie galimybes gauti pagalbą ir su jo žinia praneša apie įvykį specializuotos pagalbos centrui.

Be to, projektu siūloma nukentėjusiajam suteikti teisę gauti papildomą informaciją apie smurtautojui taikomas kardomąsias priemones, numatomus procesinius veiksmus, ikiteisminio tyrimo eigą, kiek tai susiję su aukos aplinkos saugumu.

Taip pat raginama numatyti, kad pareigūnai ne vėliau kaip kitą darbo dieną turėtų pranešti vaiko teisių apsaugos skyriui, jeigu nepilnametis patyrė smurtą artimoje aplinkoje, buvo jo liudininkas ir tuo pačiu patyrė psichinį poveikį, gyvena aplinkoje, kurioje buvo smurtauta.

Pasak projekto autorės socialdemokratės Giedrės Purvaneckienės, dabar galiojanti nuostata, kad policijos pareigūnai nuo smurto nukentėjusios aukos duomenis su aukos žinia perduoda specializuotos pagalbos centrui, yra neefektyvi, nes ji yra neįpareigojanti, jos vykdymas priklauso nuo pareigūnų požiūrio ir noro.

"Nuo smurto nukentėjęs asmuo dažniausiai būna išsigandęs, sutrikęs, negeba tinkamai įvertinti, kokios jam pagalbos reikia, nei kas tie specializuoti pagalbos centrai. Todėl sprendimą dėl pagalbos reikėtų atidėti šiek tiek vėlesniam laikui, kai auka nusiramina ir specializuotas pagalbos centras susisiekia su ja", - tvirtina parlamentarė.

Jos teigimu, aukai būtina žinoti ir apie priemones, taikomas smurtautojo atžvilgiu, kad galėtų pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu.

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas įsigaliojo 2011 metų gruodžio 15 dieną.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų