Vėjas šiaurės rytų, šiaurės, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15 m/s. Aukščiausia temperatūra 2–7 laipsniai šalčio.
Gruodžio 12 d. snigs, naktį daug kur, dieną vietomis smarkiai. Daugelyje rajonų pustys, vietomis kils pūga. Vėjas šiaurinių krypčių, dieną pereinantis į vakarų, pietvakarių, 9–14 m/s, kai kur gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra naktį 3–8, dieną 1–6 laipsniai šalčio.
Kelininkai taip pat ruošiasi gausiai sniego porcijai.
Kaip rašoma sostinės kelius prižiūrinčios „Grindos“ paskyroje feisbuke, ir sinoptikai, ir orų entuziastai perspėja apie rimtesnį snygį sekmadienio popietę. Kelininkų naudojama programėlė signalizuoja, kad:
– snigti pradės apie vidurdienį;
– snygis įsismarkaus maždaug nuo 16 val.;
– vakarop, apie 19 val. sustiprės vėjas, snigs jau beveik po 2 cm per valandą – o tai yra visi rimtos pūgos požymiai.
Bus vietų, kur dabar prasidėjęs sniegas tęsis apie 2 paras. Paskutinės prognozės – iki antradienio vakaro iškris 10–20 cm. šviežio sniego, didžioji dalis per artimiausią parą.
Kelininkai pataria, kad dar ne vėlu išsivalyti atokesnius privažiavimus, o pirmadienio keliones reikėtų planuoti su didesne laiko atsarga – jau vien todėl, kad iš po sniego teks atsikasti automobilius.
Stiprus snygis (o juo labiau pūga) sutemus itin ribos matomumą – rinkitės saugų greitį.
Kalbant apie kelininkų taktiką esant tokiems orams – kai šitaip ilgai ir smarkiai sninga, daugiau sniego nuo gatvių paviršiaus pašalins ne druska, o sniego verstuvai.
Kaip informuojama sinoptikų paskyroje „Orai ir klimatas Lietuvoje“, Gardino radaro duomenyse aiškiai matosi, kad Lietuvos pietrytinę pusę apėmė sniego debesys, taip pat neblogai matosi, kokia galinga sniego porcija yra Baltarusijoje. Pasak sinoptikų, didelė jos dalis pasieks Lietuvą.
„Bus vietų, kur dabar prasidėjęs sniegas tęsis apie 2 paras. Paskutinės prognozės – iki antradienio vakaro iškris 10–20 cm. šviežio sniego, didžioji dalis per artimiausią parą.
Prie viso to, numatomas pustymas ir pūgos, todėl vairavimo sąlygos bus sudėtingos. Bus vietovių, kur keliai gali būti sunkiai pravažiuojami. Jei tik galite, geriau išvis nosies laukan nekišti, jei neįmanoma – prisiminkite, kad orai ne kokie“, – feisbuko paskyroje patarimus dalija sinoptikai.
Naujausi komentarai