SAM primena: grįžę į Lietuvą piliečiai turi laikytis tokių pačių judėjimo apribojimų

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad Lietuvoje sugriežtinus karantiną, ribojamas judėjimas tarp savivaldybių.

Judėjimo apribojimai tarp savivaldybių taikomi ir į Lietuvą laikinai sugrįžusiems piliečiams. Oro ar žemės transportu į Lietuvą atvykę gyventojai gali vykti tik į deklaruotą gyvenamąją vietą, ten, kur turi nekilnojamojo turto, į išnuomotas apgyvendinimo patalpas arba konkrečiu adresu konkrečioje savivaldybėje, pavyzdžiui pas tėvus.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) pabrėžia, kad judėti tarp savivaldybių gyventojai gali tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir valstybėje gyvenantys asmenys – iš svetur į Lietuvą sugrįžtantys tautiečiai gali nuvykti tik į savivaldybę, kurioje gyvens.

Visos viešnagės Lietuvoje metu atvykusiems tautiečiams galios tokie patys judėjimų apribojimų kaip ir čia nuolat gyvenantiems žmonėms.

Pabrėžiama, jog į Lietuvą atvykę gyventojai negali palikti tos vietos, kurioje apsistojo grįžę į Lietuvą iki išvykimo atgal. Tai reiškia, kad jei asmuo, grįžęs į Lietuvą, išvyko apsistoti į konkrečią savivaldybę konkrečiu adresu, tol, kol Lietuvoje galioja judėjimo apribojimai, jis šios vietos palikti negali ir laisvai važinėti po Lietuvą negali.

Iš svetur atvykę asmenys, kaip ir visi Lietuvoje gyvenantys žmonės, viešnagės Lietuvoje laikotarpiu gali artimai bendrauti tik su vienu namų ūkiu.

SAM primen, jog sugriežtinus karantiną, nereikėtų palikti savo gyvenamosios vietos be svarbios priežasties, išskyrus vykimą į darbą (jei negalima dirbti nuotoliniu būdu), taip pat nuvykimą iki maisto parduotuvės, išėjimą pasivaikščioti atviroje erdvėje ar kitais išimtiniais atvejais.

Gyventojai raginami nepamiršti reguliariai plauti rankų, neliesti veido, visur ir visada dėvėti apsaugines veido kaukes arba skydelius, kai asmuo yra neįgalus.

Taip pat primenama, jog uždaroje patalpoje turi būti nuolat dezinfekuojami arba valomi dažnai liečiami paviršiai ar daiktai. Parduotuvėse naudojami prekių krepšeliai ar panašūs bendro naudojimo daiktai po kiekvieno asmens pasinaudojimo turi būti valomi arba dezinfekuojami.

Visi keliautojai privalo pateikti savo duomenis

Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas savo asmens duomenis turi pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turi užpildyti specialią anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.

Tuo metu, jei, pavyzdžiui, keliavote nuosavu automobiliu iš paveiktos šalies arba per paveiktą šalį, užsiregistruoti NVSC, užpildydami keleivio kortelę, turite ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvą momento. NVSC anketą galima rasti čia.

Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, izoliacijos vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.

SAM primena, kad, atsižvelgiant į sergamumą ir kitus rodiklius, šalys yra skirstomos į žaliąją, geltonąją, raudonąją ir pilkąją zonas. Lietuvai esant raudonojoje zonoje, paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios valstybės ir regionai.

Į pilkąją zoną patenka valstybės, kurios nepateikia duomenų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui (ECDC) arba kuriose per 7 dienas atliekama 300 ir mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų. Į pilkąją zoną taip pat patenka ir visos trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius.

Iš paveiktų šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso (COVID-19) testą ir gautą neigiamą atsakymą. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių