- Klaipeda.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Liko mažiau nei savaitė iki kol nepasiskiepiję darbuotojai turės testuotis už savo pinigus. Bet rengiama dar viena naujovė – siūloma darbdaviams suteikti galią nuspręsti, ar jų įmonėje gali dirbti nepasiskiepijęs žmogus, ar ne. Nesutinkantys skiepytis negautų algos, praneša LNK.
Siūlo įvesti privalomą skiepijimą
Vilniaus Licėjuje mokytojai jau seniai pasiskiepiję. Jau eina trečio skiepo.
„Tai – ta veikla, kur gali sukurti ne tik sau problemas, bet ir kitiems, todėl tas atsakingas požiūris į skiepijimosi procesą yra tam tikra brandos raiškos forma“, – sakė Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.
Sveikatos apsaugos ministerija siūlo įteisinti privalomą skiepijimą mokytojams, medikams, globos ir slaugos darbuotojams. Jei darbuotojai nesiskiepytų, būtų nušalinti, negautų algos.
„Kodėl mes imamės drastiškų priemonių toms profesijų grupėms, kurios praktiškai yra pasiskiepijusios?“ – kalbėjo Profsąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.
„Skiepų ir ligos suteiktas imunitetas yra linkęs blėsti laikui bėgant. Kaip pandemijos valdymo priemonė toks reikalavimas gali būti netgi labai pagrįstas“, – teigė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Kodėl mes imamės drastiškų priemonių toms profesijų grupėms, kurios praktiškai yra pasiskiepijusios?
Nors Vilniaus licėjuje mokytojai skiepijasi savanoriškai, direktorius iš Vyriausybės lauktų labai aiškios tvarkos, kaip reikėtų šalinti nuo darbo nepasiskiepijusius.
„Dažnai politiniame lygmenyje mes sugalvojame kažkokią idėją ir ją numetame įgyvendinti kažkokiai grandžiai. Gali prasidėti teisiniai procesai, kuriuose dažniausiai liks atsakingas darbdavys, o ne tas, kuris pasiūlė tą idėją“, – komentavo S. Jurkevičius.
Įmonių vadovai nuspręstų dėl darbuotojų skiepų
Svarstoma neapsiriboti privalomais skiepais vien pedagogams, medicinos ir slaugos darbuotojams. Siūloma leisti visų įmonių vadovams patiems spręsti, ar jų darbuotojai turi būti pasiskiepiję.
„Tai tiesiog reikštų, kad darbdavys tokį reikalavimą darbuotojo atžvilgiu gali kelti“, – aiškino I. Šimonytė.
Darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas pritarė.
„Iš tikrųjų čia yra labai geras dalykas. Mes visada sakėme: duokite daugiau laisvių priimti sprendimus savivaldai ir darbdaviams“, – sakė D. Arlauskas.
Profsąjungos kategoriškai prieš.
„Pradėję nuo tam tikrų profesijų grupių, užbaigia visais darbuotojais“, – rėžė I. Ruginienė.
Anot profsąjungų vadovės, privalomai reikia skiepyti išskirtiniais atvejais – jei pamatoma, kad kažkuriame sektoriuje padėtis bloga.
„Jei tu matai, kad iš tiktųjų yra prielaidos tam nustatyti, tada tu ir išeini su pasiūlymu. Bet dabar ateini, buri iš kavos tirščių ir dar paisai kažkokias nesąmones apie darbų saugą ir sveikatą“, – šnekėjo I. Ruginienė.
Dabar ateini, buri iš kavos tirščių ir dar paisai kažkokias nesąmones apie darbų saugą ir sveikatą.
„Jeigu žiūrinti į pasaulinę praktiką, tai kiti nuėję žymiai toliau negu mes“, – tikino D. Arlauskas.
Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sutiko: yra darbų, kur žmonės privalo skiepytis, jei nori dirbti. Bet, anot jo, būtina numatyti žalos atlyginimą, jie po privalomo skiepo pašlytų sveikata.
„Jei mes nustatome prievolę, turi būti sudėti absoliučiai visi mechanizmai, kas turi vykti, jei įvyksta kažkas, kas yra nenumatyta“, – sakė A. Veryga.
Net jei darbdaviai nereikalaus, kad darbuotojai skiepytųsi, nuo gruodžio nepasiskiepiję turės reguliariai testuotis už savo pinigus. Tai – apie 100 eurų kas mėnesį.
„Permanentinis savų pinigų išleidimas keičia žmogaus sąmonę ir motyvaciją, kad reikia elgtis kažkaip kitaip“, – teigė D. Arlauskas.
Nuo kada įsigaliotų privalomas skiepijimas tam tikroms profesijoms, kol kas neaišku.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
LSMU gimnazijos dešimtmetis: nuo pirmų žingsnių tikėjo tuo, ką daro7
Po sėkmingo dešimtmečio starto ir į aukštumas iškeltos mokslo kartelės, LSMU gimnazija verčia dar vieną puslapį, o jame rikiuoja naujus ambicingus tikslus. ...
-
Paminėjo dosniausio Klaipėdos mecenato gimtadienį4
Pačioje XVIII amžiaus pabaigoje balandžio 1-ąją gimusio vieno didžiausių Klaipėdos mecenatų Juliuso Ludwigo Wienerio gimtadienį jį prisimenantys miestiečiai kasmet pagerbdavo renginiu Skulptūrų parke, šiemet šia proga surengta paži...
-
Įgūdžius atnaujinus dvigubai daugiau rezervistų, šis skaičius bus dvigubinamas7
Pertvarkant Lietuvos kariuomenės rezervą, per pastaruosius metus įgūdžius atnaujino dvigubai daugiau rezervistų, skaičių ketinama dvigubinti dar kartą, šeštadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). ...
-
Kariuomenės artileristai dalyvavo tarptautinėse pratybose
Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai dalyvavo JAV pajėgų 56-osios artilerijos vadavietės organizuotose tarptautinėse pratybose „Dinamiškas frontas 2023“ Vokietij...
-
VSAT: pasienyje su Baltarusija apgręžti keturi neteisėti migrantai6
Pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti keturi neteisėti migrantai, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). ...
-
Kelininkai: eismo sąlygas sunkina rūkas1
Kelininkai įspėja, kad šalyje eismo sąlygas sunkina rūkas. ...
-
Vilniaus universitetas mini 444 metų sukaktį, bus švenčiama ir tradicinė Fiziko diena1
Vilniaus universitetas (VU) šeštadienį mini 444 metų sukaktį, sostinėje taip pat vyks tradicinė universiteto studentų rengiama Fiziko diena. ...
-
Užupio Respublika mini 25-ąsias „Neprigulmybės“ metines2
Vienas seniausių Vilniaus rajonų, Tarptautinę melagių dieną virstantis „nepriklausoma“ Užupio Respublika, šeštadienį linksmai minės 25-ąsias „Neprigulmybės“ metines. ...
-
Balandžio 1-oji Lietuvoje ir pasaulyje1
Balandžio 1-oji, šeštadienis, 13 savaitė. ...
-
Paroda apie studijas vyksta be užsienio universitetų, kreiptasi į Konkurencijos tarybą
Ketvirtadienį prasidėjusi didžiausia Lietuvoje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Karjera & Studijos“ šiemet išskirtinė – joje nedalyvauja universitetai, skelbia Lietuvos ryto televizija. ...