Pereiti į pagrindinį turinį

Seksualiniai nusikaltėliai negalės dirbti su vaikais?

2015-08-12 13:30
BNS inf.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Shutterstock nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pritarė patobulintam įstatymo pataisų projektui, numatančiam draudimą su nepilnamečiais dirbti asmenims, kurie buvo teisti už seksualinio pobūdžio nusikaltimus prieš vaikus.

Pirmasis bandymas projektą pateikti Seime buvo nesėkmingas, kai kuriems parlamentarams baiminantis, esą taip bandoma įteisinti „pasirenkamą lytį“. Projekte buvo numatyta, kad vaikas turi būti apsaugotas nuo nusikalstamų veikų „seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui“. Šią nuostatą pataisas tobulinusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija keičia nuoroda į Baudžiamąjį kodeksą.

Į įstatymą siūloma įrašyti, kad vaikas turi būti apsaugotas nuo nusikalstamų veikų, nurodytų Baudžiamojo kodekso XXI skyriuje. Šiame skyriuje yra numatyta baudžiamoji atsakomybė už „nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui“.

Pataisos teikiamos įgyvendinant Europos Sąjungos direktyvą dėl kovos su seksualine prievarta prieš vaikus, jų seksualiniu išnaudojimu ir vaikų pornografija bei siekiant suderinti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo nuostatas su Europos Tarybos konvencija dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos, kitaip vadinama Lansarotės konvencija.

Pataisomis siūloma įstatymą papildyti nuostata, kuria tiesiogiai uždraudžiama už seksualinius nusikaltimus prieš vaikus teistiems asmenims dirbti arba savanoriauti vaikų socialinėse, švietimo ir sporto, sveikatos priežiūros paslaugas vaikams teikiančiose įstaigose, įmonėse ir organizacijose, taip pat draudžiama verstis individualia veikla, jeigu ji tiesiogiai susijusi su prižiūrimų vaikų auklėjimu ar jų saugumo užtikrinimu. Draudimas galiotų nepriklausomai nuo to, ar asmens teistumas yra išnykęs, taip pat jis nepriklausytų darbo funkcijų minėtose įstaigose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų