Ministerija pranešė, kad nuo šiol pacientams, norintiems pratęsti gydymą užsienio šalyse, nebereikės iš naujo kartoti neretai varginančių tyrimų ir siuntimui gauti būtinų procedūrų.
Atsižvelgiant į pacientų prašymus, nuspręsta, kad leidimo gydytis užsienyje galiojimas po metų gali būti pratęstas, tačiau ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui.
Tam reikia gauti pacientą gydančios ligoninės Lietuvoje pritarimą, jo gydytojo užpildytą specialią formą ir gydymo įstaigos užsienyje rekomendacijas dėl tokio gydymo tęstinumo svarbos. Taip pat svarbu pagrįsti, kad Lietuvoje suteikti analogiškų paslaugų galimybės nėra.
Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro įsakyme, kuriame apibrėžiama, kada ir kaip pacientai gali vykti konsultuotis, išsitirti ar gydytis Europos ekonominei erdvei (EEE) priklausančiose valstybėse ir Šveicarijoje.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, atnaujinta tvarka leis sutaupyti laiko bei jėgų ir taip dėl sveikatos būklės ir būsimos kelionės nerimaujantiems pacientams bei jų artimiesiems.
Atvejai, kuomet išduodami siuntimai gydytis užsienio šalyse, dažniausiai susiję su sunkiomis, pavyzdžiui, onkologinėmis, ligomis sergančiais vaikais.
2017 metais buvo 40 atvejų, kada išduoti siuntimai gydytis užsienyje, 2018 metais – 54, šiais metais – kol kas 15. Iš jų esama atvejų, kai tam pačiam žmogui išduodami siuntimai į skirtingas gydymo įstaigas.
Naujausi komentarai