Skambios dainos aidi per visus Švietimo akademijos aukštus. Bet čia – ne muzikos pamokos ar choro repeticijos. Auditorijoje susirinkę studentai iš įvairių užsienio šalių dainuodami mokosi kalbėti lietuviškai.
„Jie dainuoja, dainavimas yra vienas iš mokymo metodų, tada gramatika. Pamatytumėte, ką jie daro – nagrinėja sakinį, kur yra veiksnys, tarinys, kas kam priklauso“, – kalbėjo Lituanistikos ir tarptautinių programų centro vadovė Vilma Leonavičienė.
Ir dainos, panašu, padeda. Studentas iš Indijos Bharatas Sharma – jau trečią kartą lietuvių kalbos kursuose. Ir jau dėlioja lietuviškus žodžius. Sako, nėra labai sunku, nes jo hindi kalboje yra panašių žodžių.
„Aš nemoku sanskrito kalbos, bet yra daug panašių žodžių, pavyzdžiui, pėda yra pėda, paukštis ir mano kalboje panašiai skamba“, – sakė studentas iš Indijos B. Sharma.
LNK stop kadras.
„80 proc. A1 studentų, kurie šiemet pradėjo mokytis lietuvių kalbos, yra iš Azijos. Tas mitas, kad Azijos šalių studentai niekaip negali išmokti mūsų fonetikos, tarties, va, prašome, klausome ir džiaugiamės“, – teigė V. Leonavičienė.
Švietimo akademijos rengiamų kursų studentai per mėnesį susipažįsta su lietuvių kalba – žodžiais ir gramatika. Ne vienas pripažįsta, kad susidraugauti su lietuvių kalba nėra paprasta, bet kiekvienas čia turi savo tikslų prabilti lietuviškai.
„Labai sunku, bet labai įdomu, dabar jau turiu B1 lygį. Aš galiu kalbėti ir suprasti lietuviškai. Lietuviška gramatika panaši į ukrainiečių gramatiką. Aš tęsiu lietuvių kalbos mokslus, nes planuoju čia gyventi“, – tikino studentė iš Ukrainos Anastasija.
„Mano pirmasis projektas bus Antano Baranausko „Anykščių šilelio“ vertimas į savo kalbą. Aš rašau eilėraščius, noriu Maironio ir kitą poeziją išversti į savo kalbą. Ir galiu lietuvių kalbos mokyti mano šalyje. Indija yra didelė šalis ir nėra nė vieno lietuvių kalbos mokytojo“, – aiškino B. Sharma.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Mėnesio kursuose šiuo metu mokosi 50 užsieniečių iš 17 pasaulio šalių: Pietų Korėjos, Indijos, Japonijos, Suomijos, Latvijos ir kitų šalių.
„Jie prisistatyti gali, jie galėtų eiti dirbti į tas vietas, kur reikia pradedančiųjų lygio. Mėnuo intensyvaus kurso ir žmogus jau gali prisistatyti, pasakyti, iš kur jis yra, ką veikia, kas jam patinka, ką valgo, ko nevalgo“, – teigė Lituanistikos ir tarptautinių programų centro vadovė.
Lietuvių kalba, nors ir nelengvai pasiduoda, bet labai graži, sako kalbinti studentai.
„Man labai patinka frazės: „eik tu sau“, „duoti džiazo“, tokie žodžiai: labukas, labutis, ačiukas, jie labai mieli“, – sakė Anastasija.
„Man labai patinka tokios frazės kaip „eik tu sau“, „planas chuliganas“, – antrino B. Sharma.
„Man lietuvių kalba kaip poezija. Labai gražu. Mano smegenims yra gerai, aš laiminga, jei kalbu lietuviškai. Vakar buvau teatre ir oi, kaip gerai. Man patinka frazė „Viskas bus gerai“. Sunkūs žodžiai yra džiaugtis ir domėtis. Sunku linksniuoti“, – kalbėjo studentė iš Suomijos Anni.
Naujausi komentarai