O nusikaltėliai pasitelkia net dronus teritorijoms išžvalgyti. Policija sako, kad vasarą ypač padaugėja vagysčių iš kiemų: vagiami lauko baldai, populiarios kepsninės-kiaušiniai, dviračiai, žoliapjovės, net vaikų žaislai, plačiau apie tai praneša LNK.
Jau trečiadienio vakarą daugelis gyventojų leidosi į ilgąjį savaitgalį. Kas traukia prie ežerų, upių, kas važiuoja prie jūros. Ką daryti, kad grįžus nelauktų nemalonios staigmenos, kaip saugiai palikti namus, kad jie nesuviliotų vagysčių, plačiau papasakojo policijos atstovas Olegas Bikbajevas.
– Išvažiuojame ilgesniam savaitgaliui, užtraukti užuolaidas ar ne, pasakyti kaimynams, kad išvažiuojame ar ne? Kur dėti grilius esančius kieme?
Vagišiai labai dažnai apsimeta kurjeriais, kad patektų į namo laiptinę.
– Pirmas patarimas būtų: nesireklamuoti socialinėje erdvėje, nes informacija sklinda ir yra prieinama visiems. Reikia įsitikinti, kad uždarėme langus, kad užrakinome duris. Taip pat turėtume palaikyti ryšį su kaimynais, kad neįleistų kurjerio per domofoną. Vagišiai labai dažnai apsimeta kurjeriais, kad patektų į namo laiptinę.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Kai kas net palieka šviesą kambaryje išvažiuojant, sudarydami įspūdį, kad kažkas yra namie. Ar pasiteisina tokie dalykai?
– Tai gali sukelti atvirkštinę reakciją vagims. Jeigu jie stebi ir planuoja vagystę ir šviesa bus įjungta 4-5 dienas, tai jie aiškiai supras, kad nieko nėra namie. Taip pat ir su skalbiniais. Jeigu skalbiniai džiovinami balkone vieną parą, tai turbūt kažkas yra bute. Bet jeigu jie džiovinami 4-5 dienas, tai sudaro prielaidą, kad nieko nėra bute.
– Dabar taip karšta, norisi nors pravertą langinę palikti, kad oro įeitų į butą. Tai uždaryti langus sandariai ar galima ir pravertus palikti?
– Mūsų patarimas būtų: sandariai uždaryti langus, ypač jeigu gyvenate pirmame ar antrame aukšte. Jeigu gyvenate nuosavų namų kvartale, galite pasinaudoti saugos tarnybomis. Jeigu turite didelę terasą ir negalite kažkur užrakinti savo kepsninės ar žoliapjovės, tai patartina turėti ir vaizdo kamerų, ir judesio, ir stiklo dūžio daviklius.
– Pranešti kaimynams, kad išvažiuojame ar kaip tik geriau niekam nesakyti?
Saugi kaimynystė yra labai stipri jėga, geriau už bet kokią signalizaciją.
– Saugi kaimynystė yra labai stipri jėga, geriau už bet kokią signalizaciją.
– Sakėte, jog yra kelios rūšys vagių. Vieni veikia spontaniškai, o kiti planuoja nusikaltimą. Galite plačiau papasakoti apie tai?
– Turime pavyzdį, kai per nuosavų namų kvartalą eina nusikaltėlis, dažniausiai naktį ir tikrina ar durys yra užrakintos, ar ne. Jis patenka į nuosavo namo kiemą, tikrina automobilį. Jeigu automobilis yra neužrakintas, o jame palikti namo raktai, jis jais pasinaudoja, patenka į namą. Vagį atbaido kameros, signalizacija, taip jis pasprunka. Tai yra pavyzdys spontaniško vagies, kurie tiesiog ieško atvertų vartų. Taip pat yra planuojamos vagystės. Vagys susidaro tam tikrą dienotvarkę. Kai šeima išvažiuoja ilgesniam laikui, patartina nepalikti kažkokių brangių skulptūrų, brangių daiktų ant palangių. Jei turite juvelyrikos, laikote pinigus ne banke, patartina turėti seifo saugyklą.
Naujausi komentarai