Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl universitetų pertvarkos žadama apsispręsti kitą savaitę

2017-04-25 08:30
BNS inf.

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad ministrų kabinetas dėl mokslo ir studijų institucijų pertvarkos plano turėtų apsispręsti kitą savaitę.

Jurgita Petrauskienė
Jurgita Petrauskienė / V. Skaraičio / Fotobanko nuotr.

Šį planą premjero darbo grupė turi parengti iki penktadienio.

„Aš tikiuosi, kad gegužės 3 dienos Vyriausybės posėdyje bus priimti sprendimai ir įstatymų projektai atiduoti į Seimą“, – LRT radijui antradienį sakė S.Skvernelis.

Darbo grupei pirmininkaujanti švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė žurnalistams pirmadienį sakė, kad planas dar rengiamas, bet jis bus baigtas laiku ir penktadienį bus atiduotas premjerui.

„Kadangi turime premjero pavedimą, tai pirmiausia ataskaita bus pateikiama premjerui, o tolesni žingsniai tikriausiai su premjeru turėtų būti derinami. Manau, be jokios abejonės, kad tai bus pristatyta ir sprendimų priėmėjams, ir Vyriausybė pateiks savo sprendimus“, – sakė J.Petrauskienė.

Darbo grupė, kuri rengia minėtą planą, jau anksčiau yra sutarusi, kad Lietuvoje galėtų likti trijų tipų universitetinės aukštosios mokyklos: klasikinis plačios aprėpties universitetas, technologijos universitetas ir specializuota akademija. Pastarieji du tipai gali būti plačios aprėpties universiteto dalimi, skelbė ministerija.

Vilniuje ir Kaune siūloma telkti po vieną klasikinį universitetą. Taip pat jau sutarta, kad tos pačios krypties studijos viename mieste neturėtų būti dubliuojamos.

Be to, darbo grupė yra nutarusi, kad Vilniaus universitetų filialai Kaune ir Kauno universitetų filialai Vilniuje nėra tikslingi, tačiau didžiųjų universitetų filialai galėtų veikti mažesniuose miestuose, jei juose būtų pakankamas aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų poreikis.

Galutinai dėl universitetų pertvarkos spręs Seimas.

Sausį premjeras S.Skvernelis, su švietimo ir mokslo ministre J.Petrauskiene pristatęs planuojamą aukštojo mokslo tinklo pertvarką, sakė, kad Lietuvoje galėtų likti iki penkių universitetų, nors pabrėžė, kad tai nėra galutinis skaičius.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 14 valstybinių universitetų bei kelios dešimtys kolegijų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų