Klaipėdiečiai puolė mokytis kinų kalbos Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdiečiai puolė mokytis kinų kalbos

2012-01-26 12:14
Klaipėdiečiai puolė mokytis kinų kalbos
Klaipėdiečiai puolė mokytis kinų kalbos / Shutterstock nuotr.

Užsienio kalbų mokymo centrų atstovai pastebi kintančius klaipėdiečių poreikius. Nors tarp populiariausių kalbų tvirtų pozicijų vis dar neužleidžia anglų, tačiau besimokančiųjų akys krypsta ir į egzotiško skambesio bei rašmenų šneką.

Išstumia vokiečių

Uostamiesčio mokymo centro „Gimnazita“ mokymų vadovė Jūratė Stančikienė pripažino, jog klaipėdiečiai noriai mokosi kinų kalbos, bei prognozavo, kad ilgainiui ji bus tik paklausesnė.

„Kol kas populiariausių užsienio kalbų sąraše numeris pirmas – anglų, taip pat populiarios skandinavų – norvegų, švedų – kalbos, o štai kinų kalba jau išstumia vokiečių“, – tvirtino J.Stančikienė.

Pasak pašnekovės, kinų kalbos kursai šiame mokymo centre pradėti rengti praėjusiais mokslo metais ir bemat buvo sukomplektuota pilna norinčiųjų grupė, o šiuo metu jau renkama nauja.

J.Stančikienė pripažino, jog dalis besimokančiųjų – su verslu susiję žmonės, tačiau yra ir tokių, kurie tiesiog siekia praturtinti savo žinių bagažą. „Pavyzdžiui, prieš tai mokėsi japonų, dabar – kinų kalbos“, – įvardijo pašnekovė.

Jos pastebėjimu, taip pat vienos populiariausių užsienio kalbų, kurias pageidauja išmokti klaipėdiečiai, – ispanų bei italų.

Emigracijos įtaka

Kalbų mokyklos „Academy of global languages“ vadovas Raimundas Kisielius taip pat pripažino, jog populiariausia iki šiol išlieka anglų kalba.

„Nepasakysiu didelės paslapties, kad dabar labai daug žmonių nori išmokti norvegų kalbą. Ypač tai buvo jaučiama 2010-aisiais, tiesa, praėjusiais metais šis bumas šiek tiek atslūgo. Vis dėlto šie procesai susiję su emigracija“, – komentavo R.Kisielius.

Tačiau, priešingai nei kolegos, pašnekovas negalėjo patvirtinti, kad siūlomi kinų kalbos kursai pateisino lūkesčius.

„Taip, kinų kalba turėtų populiarėti, nes viską sprendžia ekonomika, ji veržiasi pas mus. Bet kol kas tokio poreikio nepajutome, nors buvome tam pasiruošę, turėjome kvalifikuotą žmogų“, – tikino R.Kisielius.

Pasak jo, praėjusiais metais mokykla nesulaukė nė vieno norinčiojo išmokti šią kalbą.

Nenori mokytis rusiškai?

„Tačiau turiu malonų pastebėjimą, kad užsieniečiai, apsistoję Klaipėdoje verslo reikalais, arba meilės emigrantai noriai mokosi lietuvių kalbos. Ir tokių žmonių daugėja, matyt, jiems čia patinka, čia įleidžia šaknis. Taip pat atskiro paminėjimo verta rusų kalba, kuri labai reikalinga dėl mūsų ekonominių saitų, tačiau jos žmonės mokosi itin vangiai“, – konstatavo pašnekovas.

R.Kisielius taipogi pripažino, jog jo vadovaujama mokykla buvo rimtai pasirengusi norinčiųjų išmokti vokiečių kalbos antplūdžiui, tačiau tokio nesulaukė.

„Kai pasidomėjau kodėl, paaiškėjo, kad vokiečiams reikalinga kvalifikuota darbo jėga. O jei žmogus yra kvalifikuotas, jis šalia savo išsilavinimo turi ir kalbinių žinių. Manau, tie, kurie norėjo išvykti į Vokietiją, jau mokėjo vokiečių kalbą“, – svarstė pašnekovas.

Padeda įveikti egzaminus

LCC tarptautinio universiteto anglų kalbos institutas, gyvuojantis 21 metus, – seniausia anglų kalbos mokykla Klaipėdoje.

Kaip tvirtino universiteto Komunikacijos skyriaus vadovas Arnoldas Remeika, nors bendras anglų kalbos mokėjimas pastaraisiais metais labai pagerėjo, tačiau jos populiarumas nemąžta.

„Tiesiog pastebime, jog anksčiau žmonės iš esmės norėdavo mokytis kalbos, o dabar labiau specializuojasi. Štai nuo praėjusių metų pradėjome rengti kursus specialiai dvyliktokams, vyresniųjų klasių moksleiviams, kurie nori išlaikyti testus, pasiruošti stoti į užsienio aukštąsias mokyklas“, – aiškino pašnekovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra