„Apple“ ir „Google“ įtariamos sudarius kartelinį susitarimą

Dar 2009 m. atsirado įtarimai, jog Google ir Apple turi neoficialų susitarimą nepervilioti viena iš kitos darbuotojų. JAV Teisingumo ministerija pradėjo tyrimą 2010 m., tačiau detalės buvo atskleistos tik praeitą savaitę. Tarp publikuotų dokumentų yra akivaizdūs įrodymai ne tik prieš Google ir Apple, tačiau ir Intel, Pixar, Lucasfilm, Adobe ir Intuit, praneša resursas TechCrunch.

Remiantis Kalifornijos apygardos teismo pareiškimu, šios kompanijos iš tikrųjų priėmė tarpusavio susitarimą apie „nesikišimą“ ir atsisakymą varžytis tarpusavio derybose. Dokumentai taip pat byloja apie tai, jog kompanijos kartu siekė apriboti savo darbuotojų galimybes vesti derybas dėl didesnio darbo užmokesčio.

Teisėsaugos teigimu, yra tiesioginiai ir akivaizdūs įrodymai, jog kompanijos žinojo apie tarpusavio susitarimus ir galėjo derinti savo veiksmus norimam tikslui pasiekti. Tokie veiksmai gali būti kvalifikuojami kaip antimonopolinių teisės aktų pažeidimas.

Kai kurie įdomiausi įrodymai gauti iš tarpusavio susirašinėjimo elektroniniu paštu. Pavyzdžiui, štai ką 2005 m. gegužės mėnesį Adobe personalo padalinio viceprezidentas rašė laiške „Apple darbuotojų parinkimas“, kuriame atsispindi susitarimas tarp Adobe prezidento Bruce Chizen ir tuometinio Apple vadovo Steve Jobs: „Briusas ir Styvas Jobsas turi susitarimą, jog mes negalime kviesti NIEKO iš Apple darbuotojų ir atvirkščiai“.

Pixar personalo skyriaus vadovės Lori McAdams 2007 m. laiške buvo rašoma: „Aš ką tik telefonu kalbėjau su Danieliu Lambertu [iš Apple], ir mes susitarėme, jog nuo šio momento laikysimės džentelmeniško susitarimo su Apple, kuris yra panašus į mūsų susitarimą su Lucasfilm.“

2011 m. rugsėjo mėnesį JAV Teisingumo ministerija paskelbė apie šešių minėtų kompanijų individualius susitarimus, o grupinio ieškinio svarstymas teisme suplanuotas šių metų sausio 26 d.

Ieškovai, taigi ta pati Teisingumo ministerija, reikalauja nuostolių atlyginimo visiems samdomiems darbuotojams, kurie dirbo bet kurioje iš šių kompanijų per tirtą ketverių metų laikotarpį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

M.

M. portretas
Įdomu ar pas mus kas užsiimtų tokiu teisiniu bylinėjimusi? Nes bent IT srityje smarkiai jaučiasi įmonių tarpusavio susitarimai dėl maksimalių atlygių. Profesionalių darbuotojų trūksta - tą pripažins tikriausiai kiekviena įmonė, o atlyginimų niekas nekelia ir geresnių nesiūlo. Lieka emigruoti? Nenuostabu, kad trūksta..
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių