Paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai tarptautinio konkurso „Šlovės laboratorija“ finale Didžiojoje Britanijoje.
Besimokantys ar jau dirbantys mokslininkai turėjo tris minutes aiškiai ir charizmatiškai pristatyti savo kalbas su mokslu nesusijusiai auditorijai, praneša LTV Naujienų tarnyba.
Aštuoni būsimi arba jau esami tiksliųjų, gamtos ar fizikos mokslų specialistai nuo 18 iki 35 metų amžiaus „Šlovės laboratorijos“ šalies finale susirinko išmėginti savo oratorinių gebėjimų.
Tik tris minutes trunkančioje kalboje bakalaurai, magistrantai ar doktorantai aiškino, kas yra biokonversija, kaip mąsto mašinos ar ką išpešim iš šnekančių neuronų.
Šio Britų tarybos organizuojamo konkurso tikslas tobulinti mokslininkų kalbėjimo įgūdžius bei priartinti mokslo pasaulio žmones prie paprastos visuomenes.
„Pirmoje vietoje buvo moksliškumo kriterijus, mokslinio turinio pranešimas. Antras kriterijus – pranešimai truko tik tris minutes, tai labai glaustas laikas, per kurį labai aiškiai kalbėtojas turėjo auditorijai, kuri nėra tos srities specialistė, perteikti turinį ir suvokiamai, ir aiškiai.
Trečia – pranešėjas turėjo paaiškinti, kiek jis užsidegęs šia mokslo sritimi“, – sako akad. Valdemaras Razumas, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas, „Šlovės laboratorijos“ komisijos pirmininkas.
Nugalėjo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto doktorantas Justas Stašionis charizmatiškai ir įdomiai pristatęs kalbą apie globalios optimizacijos uždavinių sprendimą naudojant paskirstytus skaičiavimus.
Antroji vieta ir Britų tarybos prizai atiteko Julijai Baniukevič už kalbą apie DNR dėžutes, o trečiąją vietą laimėjo Simonas Saarmannas, pristatęs kalbą, kaip geologija keičia požiūrį į pasaulį.
Konkurso nugalėtojas birželio 11 dieną dalyvaus „Šlovės laboratorijos“ finale Didžiojoje Britanijoje, kur savo kaip kalbėtojų jėgas išbandys 14 šalių atstovai iš Europos, Afrikos bei Azijos šalių.
Naujausi komentarai