Tam, kad aptikti žmogų, reikia rasti kelią iki jo širdies - tiesiogine to žodžio prasme. Naujasis amerikiečių gynybos agentūros DARPA projektas, skirtas technologijos plėtrai, padės už sienų aptikti žmoness bei apskritai gyvybės formas.
Programos „Biometrija per atstumą“ (angl. „Biometrics-at-a-distance“) metu dvi technologijos bus sujungtos į vieningą sistemą. Pirmoji technologija - „Radar Scope“. Ji aprašo vaizdo kiaurai sienas išgavimo pagrindus. Antroji, „LifeReader“, buvo pristatyta dar 2009 metais, ir ji numato Doplerio radaro panaudojimą. Pastarasis aptinka gyvos būtybės širdies plakimą. Išleidusi kompaktiško dydžio įrenginį, DARPA gana smarkiai praplėstų JAV armijos galimybes.
Šiuolaikinės technologijos, skirtos panašimos užduotims spręsti, leidžia už sienos aptikti žmones, bet ne toliau, kaip už 8 metrų. DARPA atstovai mano, kad technologijos vystymo potencialas pakankamai didelis. Sistemos veikimo atstumą padidinus daugiau nei iki 10 metrų atstumo, būtų galima matyti ir už dar storesnių sienų esančius žmones.
Perspektyvoje sistema galėtų identifikuoti net konkrečius asmenis, jei duomenų bazėje būtų širdies raumens elektrinio aktyvumo pavyzdžiai. Dar daugiau, sistema galės identifikuoti net ne vieno, o iš karto dešimties žmonių buvimą už sienos esančioje patalpoje. Minėta biometrinė jutiklių sistema ras pritaikymąne ne tik karyboje, bet ir galės pasitarnauti gelbėjimo misijose ieškant po griuvėsiais įkalintų žmonių.
Naujausi komentarai