Pereiti į pagrindinį turinį

Prieššventiniai mitai apie sveikatą

2008-12-23 17:26
Prieššventiniai mitai apie sveikatą
Prieššventiniai mitai apie sveikatą / Scanpix nuotr. Mokslininkai tikina, kad saldumynai nedaro įtakos vaikų aktyvumui.

Amerikiečių mokslininkai paneigė kai kuriuos su sveikata susijusius mitus, kurie jau daugelį metų klaidina žmones.

Tokie įsisenėję klaidingi įsitikinimai, jog žmogus didžiąją dalį savo kūno šilumos praranda per galvą arba kad saldumynai daro vaikus hiperaktyvius, yra visiškas prasimanymas, skelbia medicinos žurnalas „British Medical Journal".

Straipsnyje cituojami du JAV Indianos universiteto mokslininkai, kurie teigia, kad nėra jokios efektyvios priemonės kovoti su rytinėmis pagiriomis. O tai, jog žmonės tiki, kad aspirinas ar rūgpienis padeda organizmui atsigauti po išgertuvių - iš piršto laužti prasimanymai.

Dar vienas, ypač tarp moterų, paplitęs mitas yra tai, jog vėlyva vakarienė kalta dėl nereikalingų kilogramų. Iš tikrųjų, pasak tyrėjų, organizmui visiškai tas pats, kuriuo paros metų į jį patenka maistas. Nereikalingi kilogramai ant liemens atsiranda dėl persivalgymo, o ne dėl maitinimosi tam tikromis „uždraustomis" valandomis.

Netiesa ir tai, jog daugiausiai savižudybių įvyksta šventiniu laikotarpiu. Žmonės tiki, jog būtent Kalėdos, Naujieji metai ar kita masinė šventė priverčia žmones pasijusti vienišam ir pasitraukti iš gyvenimo. Statistika byloja, jog visus metus savižudybių įvyksta maždaug vienodai, nepriklausomai nuo oro, metų laiko ar švenčių.

Anot mokslininkų, beveik vis tėvai šventai tiki, kad šokoladas ir kiti saldumynai turi įtakos jų vaikų aktyvumui, tačiau tai - neteisybė. Ryšio tarp suvartojamo saldainių kiekio ir vaiko hiperaktyvumo nėra. Jei gimdytojai nesugeba suvaldyti savo siautėjančio vaiko - tai auklėjimo spraga arba dėmesio stoka.

Vaikus nuolat bara, jei žiemą jie neužsideda kepurės, nes mamos įsitikinusios, jog du trečdaliai šilumos iš kūno pasišalina būtent per pakaušį. Tai irgi netiesa, tvirtina mokslininkai. Jie juokauja, kad jeigu galva taip saugo žmogaus šilumą, vadinasi, žiemą galima eiti į lauką be kelnių, tik su šilta kepure.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų