Miesto taryba trečiadienį pritarė naujiems nekilnojamojo turto mokesčio tarifams 2012 metams. Pasinaudojant įstatymo numatyta galimybe diferencijuoti mokestį pagal nekilnojamojo turto paskirtį, naudojimą, technines savybes ir priežiūros būklę nuspręsta taikyti trijų dydžių tarifą.
Iš esmės, kaip ir iki šiol, nekilnojamajam turtui bus taikomas 0,8 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės tarifas. Tačiau išskiriamos kelios nekilnojamojo turto paskirties kategorijos, kurioms taikoma lengvata ir nustatytas mažesnis - 0,5 proc. tarifas.
Jis bus taikomas kultūros, poilsio, viešbučių, maitinimo paskirties statiniams, išskyrus naktinius klubus. Lengvata numatoma ir statiniams, naudojamiems vešiesiems poreikiams kultūros ir švietimo srityje tenkinti – knygynams, galerijos, meno dirbtuvėms ir pan.
Šiuo metu, pasak mero Artūro Zuoko, galiojantys tarifai kai kuriais atvejais net prasilenkia su logika, mat 50 proc. lengvata taikoma nekilnojamajam turtui, esančiam tam tikrose gatvėse: Gedimino prospekte nuo Vilniaus iki A.Goštauto gatvės, Rūdninkų ir Vokiečių gatvėse.
„Atsisakome skirstymo pagal gatves. Juk toje pačioje gatvėje gali būti ir kavinė, ir knygynas, ir bankas. Kodėl valgykla kokiame nors rajone turi mokėti brangiau nei bankas Gedimino prospekte?“ – tarybos metu retoriškai klausė A.Zuokas.
Tikimasi, kad lengvatiniai mokesčio tarifai pagerins verslo sąlygas kultūros, švietimo, poilsio, maitinimo bei apgyvendinimo srityse veikiančios įstaigoms. Tiesa, neslepiama, kad savivaldybė, taikydama lengvatinį nekilnojamojo turto mokesčio tarifą, neteks dalies biudžeto lėšų.
Didžiausias 1 proc. tarifas nustatytas patalpoms ir statiniams, kurie yra nenaudojami ar naudojami ne pagal paskirtį arba yra apleisti ir neprižiūrimi. Tokio paties dydžio mokesčiai bus taikomi ir faktiškai naudojamam nekilnojamajam turtui, kurio baigtumas nesiekia 100 proc.
NT mokesčio pajamos 2005-2011 m. (mln. Lt)
2005 m. – 82,6
2006 m. - 81
2007 m. – 84,7
2008 m. – 104
2009 m. – 109
2010 m. – 112
Naujausi komentarai