Šiandien skaitytojų dėmesiui pristatome paskutinį šiais metais interviu rubrikoje „Klausk valdžios drąsiai“. Į pateiktus klausimus atsako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.
– Nuo lapkričio pradžios miesto gyventojų pečius užgulė atsakomybė patiems spręsti savo gyvenamųjų namų teritorijų valymo klausimus. Kokia situacija yra šiandien? Ar praėjus keliems mėnesiams galima teigti, jog gyventojai sėkmingai susidorojo su jiems skirtu namų darbu?
– Mūsų tikslas nėra bausti gyventojus, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nesugebėjo laiku apsispręsti, kas turi tvarkyti jų teritorijas – jie patys, namą eksploatuojanti namų valda ar samdomas rangovas. Siekiame, kad mūsų visų miestas būtų gražus ir tvarkingas.
Iš tiesų situacija nėra bloga. Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius nuolat tikrina daugiabučių namų kiemus. Negaliu tvirtinti, kad viskas yra labai puiku, tačiau padėtis valdoma. Mūsų specialistai stebi visas teritorijas ir žymisi, kas patikrinimo dieną nebuvo susitvarkęs. Po pakartotinio patikrinimo, jei padėtis užfiksuotose teritorijose nebus pasikeitusi, specialistai surašys aktus. Tikiuosi, kad gyventojai geranoriškai suskubs ir išsispręs kilusias problemas. Du mėnesiai – daugiau nei pakankamas laikas pasisamdyti rangovus ar patikėti kiemų tvarkymą jų namus eksploatuojančioms bendrijoms. Tikiuosi, kad netolimoje ateityje specialistai galės tiksliai nustatyti, kurios daugiabučių namų savininkų bendrijos nesugebėjo užtikrinti švaros ir tvarkos savo teritorijose. Nemanau, kad dėl organizacinių trukdžių, kažkieno neapsisprendimo būtų sąžininga užkrauti prievolę gyventojams mokėti baudas.
Apgailestauju, kad ne visi klaipėdiečiai noriai prisitaiko prie greitėjančio gyvenimo tempo, prie nuolat besikeičiančių aplinkybių. Nors savivaldybė ir atliekų tvarkytojai nuolat informuoja gyventojus ir perspėja, kad stambiųjų atliekų jokiu būdu negalima krauti ir palikti prie konteinerių, tačiau vis dar pasitaiko tokių atvejų. Noriu pabrėžti, kad už tokius veiksmus kaltų bus ieškoma ir tie gyventojai bus baudžiami.
Šiuo metu mūsų specialistai gyventojų kiemuose dažniausiai aptinka neišvežtų sugrėbtų lapų ar medžių šakų. Po Naujųjų metų kiemų kontrolė bus griežtesnė. Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad pagal savivaldybės tarybos sprendimą daugiabučiams gyvenamiesiems namams priskirtos teritorijos turi būti valomos tris kartus per savaitę, todėl Viešosios tvarkos skyrius tikrins, kaip laikomasi patvirtinto grafiko.
Gera žinia gyventojams yra ta, kad planuojame 728 tūkst. eurų investicijų nukreipti į daugiabučių namų kiemų tvarkymą: apšvietimo tinklų vystymui, šaligatvių, privažiavimo kelių asfaltavimui.
– Ar kitais metais klaipėdiečiai – dviračių transporto mėgėjai – sulauks iš savivaldybės kokių nors gerų žinių ar darbų?
Simboliška, kad Klaipėdoje 2016-aisiais, Darnaus judumo metais, pradėsime įgyvendinti projektus, kurie miesto dviračių transporto mėgėjams, turistams bei visiems miestiečiams leis išmėginti daug naujovių. Klaipėdos miesto savivaldybė gavo žinią, kad kartu su Švedijos miesto Vekšės komuna ir Lenkijos Olštyno miestu pateikta paraiška Švedijos institutui dėl „Dviračių laboratorijos“ projekto įgyvendinimo šiuose trijuose miestuose gavo finansavimą. Projekto tikslas – sukurti tarptautinį dviračių tinklą, stiprinti dviračių kultūrą Baltijos jūros regione, populiarinti įvairias skirtingas šio transporto rūšis, tokias kaip, pavyzdžiui, elektriniai dviračiai. Projektas startuos kitų metų pradžioje.
Taip pat dar laukiame atsakymo iš vienos didžiausių ES tyrimų ir inovacijų programos „Horizon 2020“ dėl kito dviračių transporto skatinimo projekto „Portis“, kurio metu Klaipėdoje planuojama už 250 tūkst. eurų sukurti dviračių nuomos sistemą.
Ekologiško susisiekimo mėgėjų laukia ir dar viena naujovė. Savivaldybėje sudarytoje dviračių transporto plėtros darbo grupėje svarstoma ir dėl bandomosios dviračių mainų sistemos „Drop bike“ diegimo Klaipėdos mieste. Pirmieji nuomojami dviračiai Klaipėdoje galėtų atsirasti jau artėjančią vasarą. Pilotinio projekto metu stebėsime, kaip miesto bendruomenė priims šią naujovę, atsižvelgsime į miestiečių bei specialistų pasiūlymus, kaip geriau integruoti dviračių kultūrą į klaipėdiečių gyvenimą ir miesto infrastruktūrą. Beje, kitais metais planuojama įrengti nemažai dviračių stovų ir prie uostamiesčio mokyklų. Pastatysime medinį tiltą per Danę prie Jono kalnelio. Jis bus skirtas pėstiesiems ir dviratininkams. Tikiu, jog šios ir kitos priemonės pavers mūsų miestą patrauklesnį tiek gyventojams, tiek turistams.
– Kokie dar svarbiausi darbai, turėsiantys įtakos klaipėdiečių kasdieniam gyvenimui, bus atliekami kitais metais?
– Visi planuojami darbai kitais metais yra labai svarbūs – rengsime naują bendrąjį miesto planą, pradėsime Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso restauravimo darbų antrąjį etapą, toliau tvarkysime Sąjūdžio ir Poilsio parkus, baigsime tvarkyti Debreceno, Pempininkų aikštesę, įrengsime automobilių stovėjimo aikštelę su įkrovimo punktais elektromobiliams, tualetu, dviračių saugyklomis Pilies gatvė 2A, pradėsime Pajūrio gatvės ir Tauralaukio gyvenamojo kvartalo gatvių rekonstrukcijos projektus, imsimės Tilžės gatvės rekonstrukcijos, vykdysime naujo tilto per Danės upę ir Bastionų gatvės projektavimo darbus, įgyvendinsime Darnaus judumo metų paminėjimo programą ir paplūdimių tvarkymo priemonių planą, siekiant Mėlynosios vėliavos statuso Smiltynės ir Antrosios Melnragės paplūdimiams. Taip pat, siekdami spręsti netolygų socialinės infrastruktūros išsidėstymą, ieškosime galimybių statyti darželį ir mokyklą (veikiausiai – progimnaziją) šiaurinėje miesto dalyje. Pradėsime naujo baseino statybą, taip pat daug kitų darbų.
O kalbant apie atliktus darbus, džiaugiamės rekonstruota Minijos gatvės ir Baltijos prospekto sankryža, atnaujinta Debreceno aikšte ir restauruotu fontanu, sutvarkytomis dangomis, sprendžiant darželių vietų trūkumo problemą, įrengtomis 23 grupėmis esamose savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigose, pradėta mokėti kompensacija vaikams, lankantiems privačius darželius.
Rubrikos tikslas – užtikrinti nuolatinį miestiečių bei vietos valdžios bendravimą. Klausimus siųskite el. paštu [email protected]. Jų sulaukiama daugiau, nei yra vietos puslapyje, tad dalis atsakoma asmeniškai, o aktualūs gausesnei skaitytojų grupei rubrikoje publikuojami vėliau. Dienraščio "Klaipėda" pirmadienio numeryje rubrika pasirodo du kartus per mėnesį.
Naujausi komentarai