Tęsdami tradicinę rubriką "Klausk valdžios drąsiai", šį kartą mūsų skaitytojų klausimus uždavėme Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui.
– Baigiasi gausūs renginių Senjorų metai. 2016 m. paskelbti Darnaus judumo metais. Kokių pokyčių, įdomių projektų ar darbų gali tikėtis miestiečiai?
– Norėčiau trumpai stabtelėti ties besibaigiančiais Senjorų metais. Akivaizdu, kad šiemet atkreiptas didesnis dėmesys į šią visuomenės grupę buvo naudingas visam miestui. Klaipėdoje atsirado Bendruomenės centras, smagiai atšventėme 60-ies uostamiesčio porų auksines vestuves, "Danės" globos namuose pradėjo veikti dienos centras senyvo amžiaus žmonėms, buvo įgyvendinti kiti Senjorų metais suplanuoti darbai. Naudodamasis proga noriu padėkoti visoms miesto įstaigoms ir organizacijoms, aktyviai prisidėjusioms renginiais, koncertais, konferencijomis ir kitomis iniciatyvomis. Tikiuosi, jog jau ant slenksčio stovintys Darnaus judumo metai bus tokie patys naudingi ir gausūs darbų kaip ir besibaigiantieji.
Darnaus judumo sąvoka nėra sugalvota Klaipėdoje ar Lietuvoje. Todėl yra svarbu susitarti, kaip mes suprantame darnų judumą. Klaipėdos savivaldybės specialistai parengė konkrečių Darnaus judumo priemonių, kurios bus įgyvendintos mūsų mieste, planą. Darnus judumas apima daugelį mūsų kasdieninio gyvenimo sričių – pradedant šaligatviais, dviračių takais, viešojo transporto organizavimu. Tokio pobūdžio projektus įgyvendina visos ES šalys, akcentuojančios geresnę gyvenimo kokybę mieste. Minėtą planą artimiausiu metu pristatysiu miesto tarybos kolegijoje, o po to – miestiečiams.
– Praėjusią savaitę buvo pristatyta naujo Bastionų tilto vizija. Ir nors objektas Klaipėdoje atsiras tik po 5-erių metų, jau dabar norėtųsi žinoti, kaip šis statinys pakeis miestą bei klaipėdiečių gyvenimą?
– Išties, netrukus Klaipėdoje atsiras stambus infrastruktūros objektas. Jis ne tik iš dalies pakeis miesto veidą, bet ir padės išspręsti senamiesčio apvažiavimo problemą. Tiltas statomas, siekiant pagerinti miestiečių gyvenimo kokybę, nukreipiant automobilių srautus, sutvarkant Danės pakrantes ir teritoriją aplink tiltą. Nepaisant to, kad tiltas bus keturių eismo juostų, noriu užtikrinti gyventojus, jog jis nepablogins ekologinės situacijos mieste. Atvirkščiai, miesto centre sumažės automobilių, atsivers galimybės įvairiems senamiesčio vystymo projektams. Šiuo metu yra rengiamas detalusis teritorijos planas, kurį patvirtinus bus sprendžiama, kiek tilto statyba palies atskirus gyventojus. Dar ne kartą vykdydami šį projektą kalbėsimės su gyventojais, todėl noriu akcentuoti, jog pati tilto idėja yra jungianti – ir ne tik krantus. Norėtųsi, jog klaipėdiečiai susitelktų ir šį statinį priimtų geranoriškai, suprasdami, jog miestą turime kurti ir statyti kartu.
– Planuojama tilto statyba, plaukimo baseino projektas, šiuo metu intensyviai atliekami piliavietės atkūrimo darbai. Ar dėl to nenukentės smulkesni, bet ne mažiau svarbūs objektai, pavyzdžiui, švietimo įstaigos, kurių rekonstrukcijai ar vystymui taip pat reikia nemažo finansavimo?
– Nei dėmesio, nei finansavimo suplanuotiems švietimo įstaigų rekonstrukcijos darbams tikrai nepritrūks. Galima pasidžiaugti, kad kaip tik šį mėnesį buvo baigta dar vienos uostamiesčio švietimo įstaigos, t. y. Vydūno gimnazijos, rekonstrukcija. Klaipėdos Vydūno gimnazijoje buvo apšiltintos sienos, atlikti apdailos darbai, sutvarkytas stogas, įrengta nauja danga, modernizuotas šilumos punktas. Miesto savivaldybei ši rekonstrukcija kainavo apie 428 tūkst. eurų, dar 335 tūkst. eurų skyrė ES, bendra projekto vertė siekia apie 763 tūkst. eurų. Pagerėjo gimnazijos darbo sąlygos, pasikeitė statinio fasadas ir mokiniai dabar lavinasi išgražėjusioje mokykloje.
Keičiasi ne tik miesto pastatų išvaizda. Noriu atkreipti dėmesį ir į žaliąjį Klaipėdos rūbą. Šiuo metu jau baigti šiemet planuoti miesto medžių atsodinimo darbai. Netinkamos kokybės, pasenę ar keliantys grėsmę medžiai daugelyje miesto gatvių užleido vietą naujiems želdiniams. Prie Liepų gatvės viaduko buvo atsodintos pušys, skroblai, gudobelės ir net 100 kalnapušių, Smiltelės gatvėje "įsikūrė" 20 klevų ir ąžuolų, o Sukilėlių ir Daržų gatves papuošė obelys.
Rubrikos tikslas – užtikrinti nuolatinį miestiečių bei vietos valdžios bendravimą. Klausimus siųskite el. paštu [email protected]. Jų sulaukiama daugiau, nei yra vietos puslapyje, tad dalis atsakoma asmeniškai, o aktualūs gausesnei skaitytojų grupei rubrikoje publikuojami vėliau. Dienraščio "Klaipėda" pirmadienio numeryje rubrika pasirodo du kartus per mėnesį.
Naujausi komentarai