Pirmadienį Vilniaus 2-asis apylinkės teismas kelių olimpinių žaidynių dalyviui Arvydui Duonėlai už pasipriešinimą policijos pareigūnams skyrė 400 litų baudą.
Teisme paaiškėjo, kad žymus irkluotojas yra tikras kelių chuliganas - už kelių eismo taisyklių pažeidimus jis jau anksčiau yra baustas net 22 kartus.
Pasipriešinimu policijos pareigūnams kaltintas sportininkas į policininkų nemalonę pateko rugpjūčio 1-osios rytą. Su šeima į pajūrį išsiruošųsį sportininką, Vilniaus kelių patrulių rinktinės pareigūnai sustabdė Lazdynuose, išvažiuojantį iš Vilniaus.
Pareigūnai pastebėjo, kad visureigį „Land Criuser“ vairavęs A.Duonėla buvo neprisisegęs saugos diržo. Kai baidarininkas neparodė ir savo vairuotojo pažymėjimo, pareigūnai suabejojo, ar A.Duonėla apskritai turi teisę vairuoti. Buvo nuspręsta tai patikrinti per duomenų bazę.
Kurį laiką policijos automobilyje sėdinčio vyro nesulaukusi žmona, taip pat išlipo aiškintis su pareigūnais. Šiems liepus netrukdyti, A.Duonėla, pareigūnų teigimu, pratrūko ir išplūdo patrulius necenzūriniais žodžiais.
Sportininkas buvo blaivus, todėl po kurio laiko jam leista tęsti kelionę, tačiau prie automobilio vairo turėjo sėsti jo žmona. Dėl konflikto su baidarininku kelių patruliai parašė tarnybinius pranešimus ir nuvežė juos į Vilniaus 7-ojo policijos komisariato Lazdynų nuovadą.
Pats A. Duonėla teigė nesijaučiąs kaltas dėl įvykusio konflikto. Jo teigimu, kai pareigūnai juos sustabdė, saugos diržo buvo neprisisegęs ne jis, o jo žmona. „Jie įrodinėjo, kad aš išvis neturiu teisės vairuoti automobilį“, - piktinosi A.Duonėla, prisimindamas konfliktą.
Kaip vėliau paaiškėjo, sportininkas vairuotojo pažymėjimą turi, tačiau tą dieną prie vairo sėdo be jo - paliko namuose. Dėl to ir prasidėjo nesusipratimas. Kadangi pažymėjimas yra seno pavyzdžio, pareigūnai negalėjo surasti A.Duonėlos duomenų neseniai sukurtoje policijos duomenų bazėje.
Ši užtrukusi paieška, labai sunervino sportininką. „Valandą laiko pildė dokumentus. Manau, kad kiekvienam žmogui gali trūkti kantrybė. Ar normalu, kad už diržų neprisisegimą reikia pildyti dokumentus visą valandą“, - kalbėjo baidarininkas.
Jis teigė negalėjęs priešintis pareigūnams, nes tuo metu buvo patyręs traumą, tačiau neslėpė, kad kai pareigūnai pagaliau atnešė surašytą protokolą, jis jį paėmęs ir užsidaręs langą ėmė skaityti. „Jie valandą pildė ir aš valandą pildysiu“, - aiškino A.Duonėla.
Nutarimas per 10 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
Naujausi komentarai