Aplinkosaugininkai ir tvaraus vartojimo šalininkai tądien ragina, užuot įsigijus naujų daiktų, susitaisyti ar atnaujinti sulūžusius bei pabodusius daiktus, kviečiama mainytis ar atiduoti atsibodusius drabužius, kurie dar gali kam nors praversti.
Kaip teigiama socialinio verslo „Textale“ pranešime, kuo daugiau perkama, tuo daugiau gaminama prastos kokybės daiktų, kurie jau po pusmečio tampa atliekomis.
Tuo metu nevyriausybinių organizacijų asociacija „Litdea“ teigia, kad kasmet yra išmetama apie 50 mln. tonų elektros atliekų. Tai yra beveik 4 milijonai dviaukščių autobusų senos kompiuterinės technikos, televizorių, virtuvės technikos, kurių eilė tęsiasi iki Mėnulio daugiau nei tris kartus. Taip pat kasmet išmetama 7,2 mln. tonų maisto ir daugiau nei pusė jo - tinkamo valgyti. Tuo metu 1 iš 7 žmonių visame pasaulyje maisto stokoja.
Žmonės per minutę nuperka milijonus plastikinių butelių. Dauguma šio plastiko patenka į vandenyną.
Lapkričio 17 dieną Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos valstybių, prasidėjo Europos atliekų mažinimo savaitė. Šiemet didžiausias dėmesys sutelktas kovai su augančia aplinkos tarša vienkartinio plastiko gaminiais.
Savaitei skirtų renginių tikslas - skatinti žmones vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose ir medžiagose, daiktus naudoti pakartotinai ar pailginti jų naudojimo laiką.
Šios iniciatyvos yra atsakas „Juodajam penktadieniui“ - sumanymui, atsiradusiam Jungtinėse Amerikos Valstijose, kai prekybininkai skelbia masinius išpardavimus.
Naujausi komentarai