B. Obamą perrinktų, dėl H. Clinton – abejoja Pereiti į pagrindinį turinį

B. Obamą perrinktų, dėl H. Clinton – abejoja

Fajetvilyje apsilankė svečias, už kurį laukiamesnio turbūt nėra – prezidentas Barackas Obama. Miesto universitete vyko dar vienas iš daugybės JAV prezidento rinkimų mitingų.

Prezidentas aktyviai agituoja už H. Clinton ir jo pasirodymas Fajetvilyje rodo, kokia svarbi siekiant pergalės rinkimuose yra Šiaurės Karolina, viena iš svyruojančiųjų valstijų. Apklausos rodo, kad čia Hillary Clinton ir Donaldo Trumpo rėmėjų yra maždaug po lygiai.

Demografija visuomet labai svarbi rinkimuose, ir beveik ketvirtadalį Šiaurės Karolinos gyventojų sudarantys afroamerikiečiai gali būti tie, kurie lemtų rinkimų rezultatą valstijoje. Tad Šiaurės Karolinos mieste, kuriame juodaodžių gyventojų daugiau kaip 40 procentų, mestas didžiausias koziris – raginti nelikti apatiškiems ir balsuoti.

Įtikinti balsuoti – būtent tokia buvo į Fajetvilio universitetą atvykusio B. Obamos užduotis. Palenkti H. Clinton pusėn nė nereikia: apie 95 procentus afroamerikiečių visada balsuoja už demokratus ir yra patikimiausi rėmėjai. Tačiau statistika demokratams nepalanki – vertinant išankstinio balsavimo duomenis, afroamerikiečiai pasyvesni nei per praėjusius rinkimus.

B. Obama ir Fajetvilio universitete, ir diena anksčiau per interviu valstijos radijuje kiekvienam afroamerikiečiui siuntė žinią, kad jo balsas svarbus ir lems valstijos, o tada ir šalies rinkimų rezultatą.

Prie Fajetvilio universiteto sutikti žmonės kalbėjo entuziastingai, sakė esą tikri, kad rinkėjų aktyvumas dar išaugs. Juk privalai balsuoti, kad kurtum istoriją, postringavo Sheila Horton. Nors nepateko tarp tų daugiau kaip keturių tūkstančių laimingųjų, kurie universitete galėjo klausytis B. Obamos kalbos, ji netvėrė džiaugsmu, kad pavyko nufotografuoti prezidentą.

Paklausta, ar susidūrė su skandalingais draudimais balsuoti trijose Šiaurės Karolinos apygardose, Sheila užsiminė iš draugių apie tai girdėjusi. Respublikonų balsais priimtas įstatymas leidžia bet kuriam apygardos rinkėjui užginčyti kito rinkėjo teisę balsuoti, pavyzdžiui, teigiant, kad jis nurodytoje vietoje negyvena. Su tokiais užginčijimais susidūrė apie puspenkto tūkstančio tūkstančio rinkėjų, daugiausia juodaodžių. Demokratai kaltina respublikonus taip eliminuojant jiems neparankius rinkėjus. B. Obama anksčiau šią savaitę tai palygino su laikais, kai juodaodžiams išvis nebuvo leidžiama balsuoti. Dieną, kai prezidentas viešėjo Fajetvilyje, teisėjas atšaukė ligšiol pateiktus draudimo draudimų balsuoti ieškinius.

B. Obama žavėjosi daugelis sutiktųjų. Naimas Hasanas prezidentą vadino puikiausiu lyderiu pasaulyje, Amerikai suteikusiu viltį ir pagalbą.

Merginos krykštavo, kad prezidentas ir labai gražus – jei tik galėtų kandidatuoti trečią kartą, balsuotų už jį.

Ir ne vien jaunos merginos sakė, kad mielai perrinktų B. Obamą. Nors kai kuriuos po istorinio pirmojo juodaodžio JAV prezidento džiugintų ir kitas istorinis įvykis – prezidentė moteris, entuziazmo dėl H. Clinton nėra tiek daug.

Vienas vaikinas netgi prisipažino jau balsavęs – už demokratą, bet ne H. Clinton. Victoras į balsalapį įrašė Bernie Sanderso vardą.

Ir net B. Obamai Šiaurės Karolinoje turbūt bus sunku pritraukti tiek rinkėjų, kiek pritraukė pats savo asmenybe prieš aštuonerius metus, kai po beveik 30-ies metų pertraukos valstija balsavo už demokratų kandidatą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra