- Raimondas Čiuplys, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Minskas paneigė Vakarų žiniasklaidos informaciją, kad „Ryanair“ lėktuvas su opozicionieriumi Ramanu Pratasevičiumi priverstinai ir be realaus pagrindo anksčiau šiais metais buvo nutupdytas Baltarusijos sostinėje.
Anksčiau laikraštis „The New York Times“, remdamasis šaltiniais Europos Sąjungos saugumo tarnybose, pranešė, kad buvęs Minsko oro uosto skrydžių vadovas Alehas Halehavas, incidento metu esą dirbęs su „Ryanair“ lėktuvu, vėliau pabėgęs į Lenkiją pateikė savo įvykių versiją lenkų pareigūnams.
Anot jo, Baltarusijos specialiosios tarnybos perdavė akivaizdžiai melagingą pranešimą apie lėktuve esančią bombą, siekdamos priversti lėktuvą nusileisti Minske, kur R. Pratasevičius buvo sulaikytas.
Savo ruožtu Baltarusijos transporto ir ryšių ministerijos Aviacijos departamento direktorius Arciomas Sikorskis laikraštyje „The New York Times“ paskelbtą straipsnį apie Minske nutupdytą „Ryanair“ lėktuvą pavadino „informaciniu šlamštu“. Jį citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.
„Informacija, pasirodžiusi „New York Times“, pirmiausia yra skirta eiliniam skaitytojui, visuomenei, neišmanančiai civilinės aviacijos specifikos. Mums, profesionalams, ši informacija atrodo nereikšminga ir net juokinga“, – sakė ministerijos atstovas.
Anot jo, „sprendimą nusileisti Minske priėmė orlaivio vadas“.
„Dispečeris, pagal visas tarptautines taisykles ir standartus, negali daryti spaudimo sprendimų priėmimui, ypač kai kyla grėsmė aviacijos saugumui. Jis tik perduoda informaciją ir padeda orlaivio vadui saugiai naviguoti“, – nurodė Baltarusijos transporto ministerijos atstovas.
Gegužės 23 dieną iš Atėnų į Vilnių skridęs „Ryanair“ lėktuvas su 126 keleiviais buvo nutupdytas Minske. Per šį incidentą į orą buvo pakeltas baltarusių naikintuvas.
Laineris buvo priverstas nusileisti Minske, kur buvo sulaikytas R. Pratasevičius ir jo draugė Sofija Sapega. Jų sulaikymas sulaukė tarptautinio pasipiktinimo.
„Ryanair“ nurodė, kad lėktuvo įgula gavo pranešimą apie „tikėtiną grėsmę“ lėktuve, tačiau vėliau ši informacija nepasitvirtino.
R. Pratasevičius kartu su bendražygiais platformoje „Telegram“ įkūrė baltarusių opozicijos kanalą NEXTA. Šis kanalas daug prisidėjo koordinuojant beprecedenčius protestus po pernai rugpjūtį Baltarusijoje įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais. To balsavimo nugalėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, geležiniu kumščiu valdantis šalį jau beveik tris dešimtmečius.
Pernai Minsko režimas įtraukė R. Pratasevičių į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, taip pat paskelbė kanalą NEXTA „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti.
Trečiadienį Rusijos pilietei S. Sapegai buvo pateikti galutiniai kaltinimai, be kita ko, dėl „socialinės nesantaikos kurstymo, nusikaltimo prieš informacinį saugumą, asmens duomenų naudojimo taisyklių pažeidimo, grasinimo teisėsaugos pareigūnams“.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„BelTA“: Baltarusija leido Lenkijos piliečiams be vizų atvykti į šalį
Lenkijos piliečiams nuo liepos 1 d. leidžiama be vizų atvykti į Baltarusiją. ...
-
R. T. Erdoganas perspėja, kad Turkija dar gali blokuoti Šiaurės šalių stojimą į NATO4
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) ketvirtadienį perspėjo Švediją ir Suomiją, kad dar gali blokuoti jų stojimą į NATO, jeigu jos neįgyvendins naujo susitarimo su Ankara. ...
-
Didžiosios Britanijos ambasadorė buvo iškviesta į Rusijos URM
Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos ambasadorė Maskvoje Deborah Bronnert buvo iškviesta į Rusijos užsienio reikalų ministeriją, kur jai buvo pareikštas protestas „dėl chamiškų šalies vadovybės pasisakymų“ apie...
-
Lenkai seka Lietuvos pavyzdžiu: renka pinigus „Bayraktar“ dronui
Lietuvos pavyzdys, kai paprasti žmonės, surinkę pinigus, nupirko Ukrainai „Bayraktar“ droną, įkvėpė ir kitas šalis. ...
-
D. Peskovas: Kremlius laukia EK sprendimo dėl prekių tranzito per Lietuvą
Kremlius laukia Europos Komisijos sprendimo dėl elgesio su prekėmis, kurioms taikomas tranzito į Kaliningradą per Lietuvos teritoriją draudimas, principų. ...
-
R. T. Erdoganas ragina Švediją ir Suomiją aktyviau kovoti su terorizmu1
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) ketvirtadienį paragino Švediją ir Suomiją aktyviau kovoti su terorizmu, pabrėždamas, kad reikia visiškai įgyvendinti jų su Ankara pasirašytą susitarimą....
-
Kanada patieks Ukrainai 39 šarvuotuosius transporterius
Kanados vyriausybė pagal karinės pagalbos Ukrainai programą patieks jai 39 šarvuotuosius transporterius ir šešias kameras bepilotėms skraidyklėms. ...
-
A. Lukašenka: aprūpinsime Kaliningradą be jokių karų ir įtampų
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka susitikime su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu aptarė tranzitą į Kaliningradą, praneša BelTA. ...
-
U. von der Leyen: ES ir Naujoji Zelandija pasiekė laisvosios prekybos susitarimą
Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga ir Naujoji Zelandija po ketverius metus trukusių derybų pasiekė laisvosios prekybos susitarimą, ir pažadėjo, kad tai sustiprins ry...
-
Vokietijos kanclerio alga pirmą kartą viršys 30 tūkst. eurų per mėnesį3
Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo darbo užmokestis pirmą kartą viršys 30 tūkst. eurų per mėnesį. Tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „Bild“, remdamasis vyriausybės atsakymu į partijos „Alternatyva Vokietijai&...