Kovą planuota kelionė, kuri turėjo būti pirmasis Charleso III valstybinis vizitas į užsienį nuo tada, kai po motinos karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) mirties jis tapo monarchu, paskutinę minutę buvo atidėta dėl Prancūzijoje išplitusių riaušių ir streikų prieš pensijų reformas.
Tačiau pirminis vizito maršrutas sostinėje Paryžiuje ir Bordo iš esmės nepasikeitė.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emmanuel Macron) ir Prancūzijos pirmoji ponia Brigitte Macron (Brižit Makron) oficialiai pasveikins atvykusį karalių ir jo žmoną karalienę konsortę Camillą (Kamilą) prie Triumfo arkos ir padės atminimo vainikus.
Prancūzijos pirmoji pora vakare priims Charlesą III ir Camillą valstybiniame pokylyje Versalyje – rūmuose į vakarus nuo Paryžiaus, kurie yra prancūzų karalių ir kruvinos 1789 metų revoliucijos sinonimas.
Prancūzijos prezidentas, kuris per pastarąjį pusę dešimtmečio Britanijoje vykstant politiniams neramumams bendravo su ne mažiau kaip keturiais JK premjerais, su Charlesu III palaiko tvirtus asmeninius santykius.
Prancūzijos pirmoji pora dalyvavo ir Elizabeth II valstybinėse laidotuvėse praėjusį rugsėjį, ir Charleso III karūnavimo ceremonijoje šių metų gegužę.
Daugelyje susitikimų bus aptariamos karališkajai porai svarbios temos – nuo aplinkosaugos ir tvarumo iki raštingumo ir jaunimo verslumo skatinimo.
Tačiau vizitas taip pat skirtas populiarinti 74 metų Charlesą, kuris neseniai iš sosto įpėdinio tapo monarchu, už JK ribų.
Charleso III vizitas laikomas minkštosios galios priemone po Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Rishi Sunako (Rišio Sunako) veiksmų, kuriais siekiama atkurti abiejų kaimynių santykius po įtampos, kurią sukėlė Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos.
E. Macronas palaikė itin įtemptus santykius su R. Sunako pirmtaku Borisu Johnsonu (Borisu Džonsonu), kurį pavadino klounu, kai jis 2020 metų sausį išvedė Jungtinę Karalystę iš ES.
Naujausi komentarai