Ketvirtadienį, antrąją D. Tusko vizito Švedijoje dieną, jis surengė bendrą spaudos konferenciją su savo švedų kolega Ulfu Kristerssonu (Ulfu Kristersonu).
Žurnalistų paklaustas apie V. Putino grasinimą smogti Ukrainos sostinei savo nauja hipergarsine raketa, lenkų premjeras sakė, kad Kremliaus bauginimo taktika yra gana akivaizdi.
„Šiandien ir vakar apie tai kalbėjomės su (Švedijos) ministru pirmininku. Jei NATO, Europos Sąjunga, įskaitant Švediją ir Lenkiją, išsigąs Putino grasinimų, jis laimės“, – nurodė D. Tuskas.
Premjero teigimu, V. Putino aštri retorika ir grasinimai rodo jo silpnumą, o ne stiprybę.
„Turime nesustoti, turime žinoti, kaip žaisti Kremliaus žaidimą, nes tikrai akivaizdu, kad pralaimės tas, kuris palūš“, – pareiškė Lenkijos premjeras.
Jis pridūrė, kad jei Ukraina būtų išsigandusi Kremliaus grasinimų, Maskvos pajėgos jau seniai būtų dislokuotos prie Suomijos, Norvegijos ar Lenkijos sienų.
„Ukrainos pavyzdys šiuo požiūriu turėtų būti labai reikšmingas mums visiems, tiems, kurie bijo, kad (Ukraina) pralaimės. Taigi, be jokios abejonės, turėtume siųsti labai aiškius signalus kaip mūsų šalių atsaką, – sakė D. Tuskas. – Mes neišsigąsime, mes nebijosime, mes remsime Ukrainą tiek, kiek jai to reikės, kiek ji norės mūsų paramos šioje konfrontacijoje.“
Anksčiau ketvirtadienį V. Putinas pareiškė, kad atsakydama į Ukrainos smūgius savo teritorijoje, Rusija gali paleisti „Orešnik“ į Kyjivą.
Rusijos vadovas išsakė šį grasinimą praėjus savaitei po to, kai pirmą kartą panaudojo eksperimentinį ginklą prieš Ukrainos Dnipro miestą.
„Neatmetame galimybės panaudoti „Orešnik“ prieš kariuomenę, karinės pramonės objektus ar sprendimų priėmimo centrus, taip pat ir Kyjive“, – sakė V. Putinas per spaudos konferenciją Kazachstano sostinėje Astanoje.
(be temos)