Asociacija ES institucijų prašo sukurti kritinės padėties pieno sektoriuje valdymo planus pagal dvi alternatyvas.
Pirmasis planas apimtų žalio pieno utilizavimo schemą tuo atveju, jeigu valstybės susidurs su žaliavinio pieno perviršiu ir staigiu perdirbimo pajėgumų trūkumu dėl pandemijos uždarant gamyklas. Antroji alternatyva, jeigu pienas toliau superkamas, o perdirbimo pajėgumai uždaromi – skubiai perorientuoti gamybą, pavyzdžiui, iš vartotojams skirtų galutinių produktų į pramoninius gaminius, tokius kaip pieno miltai.
EDA generalinis sekretorius Alexander`as Antonas atvirame laiške ES institucijoms pažymi, kad net susiklosčiusios krizės metu Europos pieno sektorius užtikrina patikimą ir stabilų pieno ir pieno produktų tiekimą tiek ES bendrojoje rinkoje, tiek tarptautiniu lygmeniu.
Tačiau jis atkreipia institucijų dėmesį į tiek tarptautiniu, tiek ES lygiu smarkiai kritusias pieno miltų kainas.
Pasak A. Antono, žaliavinio pieno kainų indeksas europietiškam pienui per pastarąsias aštuonias savaites sumažėjo beveik ketvirtadaliu – nuo 37,1 ct iki 28,2 ct už kilogramą.
Asociacijos vadovas teigia, kad mažėjant konteinerinių krovinių paslaugų prieinamumui ir sumažėjus krovinių gabenimo apimtims, pieno miltelių, sviesto ir sūrio saugojimas yra vienintelė išeitis, tačiau dėl to didėja sandėliavimo išlaidos.
Atsižvelgdama į tai, EDA ragina Komisiją sukurti paramos schemą privačiam pieno miltų, sviesto ir sūrių saugojimui. Taip pat prašoma organizuoti sistemą, kuri leistų prioritetinėmis sąlygomis gauti prieigą prie konteinerių ir prekinių talpų būtiniesiems produktams, tokiems kaip pienas ar jo gaminiai.
Naujausi komentarai