Europos įmonės ateityje negalės tiekti įrangos šiems uostams. Sankcionuojamų laivybos kompanijų laivai negalės įplaukti į ES uostus. Be to, bus įšaldytas jų turtas, jei jo yra ES. Rusija kaltinama savo kare prieš Ukrainą naudojanti iranietiškas raketas ir bepiločius.
Sankcijomis taip pat siekiama apsunkinti Irano paramą ginkluotoms grupuotėms ir organizacijoms Artimuosiuose Rytuose bei Raudonosios jūros regione. Šios, ES teigimu, kenkia taikai ir saugumui. Vienas uostų, kuriam bus taikomos sankcijos, yra Bandar Ansalio uostas prie Kaspijos jūros. Čia įsikūrusi ir Irano kairinio laivyno Šiaurės flotilės būstinė. Kitas sankcionuojamas uostas yra Amirabadas.
Pirmąsias sankcijas dėl Irano Rusijai perduodamų raketų ES įvedė jau spalį. Jos, be kita ko, nukreiptos prieš Irano valstybinę oro bendrovę „Iran Air“ – jos orlaiviai, jei skraidys į ES šalis, čia gali būti sulaikyti.
Šiuo metu vis dar diskutuojama dėl galimų ES sankcijų Kinijai. Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock ES susitikime pabrėžė, jog Berlynas mano, kad Kinija teikia Rusijai pagalbą dronais. „Tai privalo turėti padarinių ir turės“, – sakė ji.
(be temos)