Kinija ketvirtadienį, minint 20-ąsias kruvino susidorojimo su taikiais demonstrantais metines, tūkstančiams turistų leido lankytis Pekino Tiananmenio aikštėje. Tačiau užsienio žurnalistai į ją nebuvo įleidžiami.
Užsienio ir Kinijos turistai į politinės Kinijos valdžios simboliu tapusią milžinišką aikštę, kurioje 1989 m. vyko didelės demonstracijos, galėjo patekti tik perėję patikros postus. Policininkai kruopščiai tikrino krepšius, kišenes, ir dokumentus, o žurnalistų ir fotografų neįleisdavo į aikštę. Vienam netoli aikštės filmavusiam naujienų agentūros AFP televizijos operatoriui policija nurodė ištrinti įrašą.
Tradicinę vėliavos pakėlimo ceremoniją anksti ketvirtadienio rytą stebėjo daugybė žiūrovų, tačiau viena JAV pilietė šį reginį buvo priversta stebėti iš toli. "Negaliu patikėti, kad jie manęs neįleido į aikštę vien todėl, kad nebuvau pasiėmusi paso", - sakė moteris.
Aikštėje susirinkę tūkstančiai turistų iš Kinijos mažai ką žinojo apie 1989 m. birželį įvykusį susidorojimą, per kurį žuvo šimtai, o galbūt tūkstančiai žmonių. "Tai istorijos dalykas. Nelabai išmanau istoriją", - sakė vienas 20-metis iš pietinės Guangdongo provincijos.
Vienas 31 metų pašto darbuotojas, prašęs neskelbti jo vardo, prisiminė Tiananmenio aikštėje vykusius protestus, tačiau sakė, jog tada šalis ir laikai buvo kitokie. "Prieš dvidešimt metų žmonės buvo labai neturtingi, todėl jie galvojo visiškai kitaip, - sakė vyras. - Tačiau dabar žmonės turtingesni, todėl jų mąstymo būdas iš esmės pasikeitė".
Naujausi komentarai