Du milijonai interneto "narkomanų" Pietų Korėją baugina net labiau nei nenuspėjamas kaimynės Šiaurės Korėjos totalitarinis režimas, rašo dienraštis "International Herald Tribune".
Vienas iš 2 mln.
Naktį ir dieną Lee Mi-hwa sūnus sėdi prie savo kompiuterio – virtualiame pasaulyje kovoja su drakonais. Laiko nelieka nei pietums, nei namų darbams atlikti.
Ponia Lee tikina, kad bet koks bandymas atitraukti 15-metį nuo kompiuterio sukelia jo klyksmus ir pyktį. Atsiraitojusi rankoves ji parodo mėlynes – tai sūnaus įtūžio padariniai.
Šis vaikas – vienas iš 2 mln. žmonių, kurie Pietų Korėjoje oficialiai laikomi priklausomi nuo interneto. Iš viso šioje vienoje labiausiai technologiškai pažengusių Azijos šalių yra 49 mln. gyventojų, vadinasi, daugiau nei 4 proc. jų yra tikri interneto "narkomanai".
Šokiruojantys atvejai
Kai kurie jų tampa tikrais monstrais. Praėjusį mėnesį viena porelė likimo valiai paliko savo trijų mėnesių kūdikį, nes augino virtualų vaiką ir didžiąją dalį laiko praleisdavo interneto kavinėje. Policijos teigimu, kūdikis buvo išbadėjęs ir atrodė kaip mumija.
Vasarį 22-ejų jaunuolis su lazda mirtinai sumušė savo motiną, nes ši priekaištavo dėl jo polinkio žaisti internetinius žaidimus. Jaunuolis valandų valandas praleisdavo prie kompiuterio ir už žaidimus sumokėdavo motinos kredito kortele.
"Truputį ironiška, jog tai, kas buvo sukurta, kad pagerintų mūsų gyvenimą, kai kam tapo blogybe," – teigė priklausomybę nuo interneto tiriančio centro vadovas Park Hye-kyungas.
Su paaugliais dirbantis psichiatras Kim Tae-hoonas teigia, kad priklausomybė nuo interneto gali būti ir neįvardyta kaip liga, bet dažnai tai yra simptomas rimto sutrikimo, kaip kad nesugebėjimo susikoncentruoti ar depresijos.
Nebemoka bendrauti
Pietų Korėjoje 90 proc. namų ūkių turi internetą, taip pat yra didžiulis 24 valandas per parą veikiančių interneto kavinių tinklas.
"Pietų Korėjoje lengviau žaisti virtualius žaidimus nei bendrauti su žmonėmis akis į akį, – pasakojo K.Tae-hoonas – Žmonės nebemoka bendrauti."
Pietų Korėjos kompiuterinių žaidimų instituto prezidentas Eo Gee-junas teigė, kad trys iš dešimties suaugusiųjų ir maždaug 26 proc. paauglių yra priklausomi nuo internetinių žaidimų.
Tokia statistika labai sujaudino Pietų Korėją. Pasigirdo raginimų rimčiau žiūrėti į priklausomybę nuo interneto.
Bus komendanto valanda
Praėjusį mėnesį vyriausybė pranešė, kad ji ribos priėjimą prie populiarių internetinių žaidimų ir į mokyklas pasiųs konsultantus, kurie mokys vaikus sveikai naudotis internetu.
Žadama įgyvendinti "vėlyvos nakties išjungimo" programą, pagal kurią asmenys iki 18 metų negalės žaisti internete nuo vidurnakčio iki 8 val. Vyriausybė taip pat ragina žaidimų gamintojus suteikti vartotojams asmeninius kodus, pagal kuriuos tėvai galėtų atsekti, kiek laiko jų atžalos praleidžia internete.
Didžiausia Pietų Korėjos virtualių žaidimų gamintoja "Nexon" teigia, kad "komendanto valanda" yra pirmas žingsnis kovojant su priklausomybe nuo interneto.
"Mes norime sukurti sveiką naudojimosi mūsų žaidimais kultūrą, kad žmonės nekentėtų nuo jų", – tvirtino "Nexon" atstovas spaudai Lee Young-ho.
L.Mi-hwa laukia nesulaukia rudens, kai minėta "komendanto valanda" bus įteisinta. Ji pasakojo, kad sūnus visas naktis praleidžia internete, kur jis yra gražuolis drakonų medžiotojas Džulijanas, ginantis princeses nuo ugnimi besispjaudančių pabaisų. Dienomis mokykloje 15-metis – niūrus, irzlus ir net agresyvus, o namie bendrauja tik per riksmus ir pykčius.
"Tikiuosi, nauja "komendanto valanda" jį išgelbės", – guodėsi L.Mi-hwa.
Tačiau P.Hye-kyungas abejoja, ar tokių priemonių pakaks: "Protingi vaikai žino, kaip apeiti kliūtis ir esu įsitikinęs, kad jie greitai suras landą."
Naujausi komentarai