Kalbėdamas iš Baltųjų rūmų, jis taip pat paragino, kad abu Kongreso rūmai – Senatas ir Atstovų rūmai – priimtų atskirą ir dar didesnį socialinių išlaidų paketą – planą „Build Back Better“ („Atstatykime dar geriau“), nepaisant vidinės kovos tarp progresyviųjų ir nuosaikiųjų jo Demokratų partijos sparnų.
Proveržis dėl infrastruktūros plano įvyko penktadienį prieš vidurnaktį, kai Atstovų Rūmų įstatymų leidėjai pagaliau patvirtino Senato priimtą įstatymo projektą, 228 nariams balsavus „už“ ir 206 – „prieš“.
„Nemanau, kad būtų perdėta teigti, jog šiuo balsavimu žengėme didžiulį žingsnį į priekį kaip tauta“, – sakė J. Bidenas.
Jis pavadino planą viena svarbiausių pastarųjų dešimtmečių investicijų, kuri „sukurs milijonus darbo vietų“. Jis taip pat pridūrė, kad šis planas „nuties kelią į pergalę, siekiant laimėti XXI amžiaus ekonominės konkurencijos kovą prieš Kiniją“ ir kitas šalis.
Žvelgdamas tiesiai į kamerą ir kreipdamasis į rinkėjus visoje šalyje, kurių daugelis nerimauja dėl kylančių kainų, koronaviruso ribojimų ir politinio susiskaldymo, J. Bidenas sakė: „Šis įstatymo projektas skirtas jums (...) planas darbo žmonėms, siekiant atkurti Ameriką.“
Tiesa, ankstyvą penktadienio rytą įstatymo priėmimas dar toli gražu nebuvo garantuotas.
Nepaisant kelių valandų įkalbinėjimų, partijos lyderiai rizikavo, kad J. Bideno dvilypė teisėkūros strategija – susidedanti iš infrastruktūros ir socialinių išlaidų paketų – žlugs, vis nepavykstant suvienyti besiginčijančių progresyviųjų ir nuosaikiųjų partijos atstovų.
Be kita ko, balsavimas dėl infrastruktūros paketo vyko lemiamu laiku J. Bidenui, mat pastaruoju metu jo reitingai smunka, o partija šią savaitę pralaimėjo Virdžinijos gubernatoriaus rinkimus.
Naujausi komentarai