Pereiti į pagrindinį turinį

JAV patvirtino sprendimą dėl Ukrainos: Kremliui tai nepatiks

2018-03-02 07:13
BNS inf.

Jungtinės Valstijos oficialiai patvirtino leidimą parduoti Ukrainai prieštankinių raketų „Javelin“, ketvirtadienį pranešė Valstybės departamentas.

Donaldas Trumpas (viduryje)
Donaldas Trumpas (viduryje) / Scanpix nuotr.

Šis žingsnis neabejotinai supykdys Kijevo priešininkę Rusiją.

Gynybos saugumo bendradarbiavimo agentūra (DSCA) nurodė, kad Ukraina prašė JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracijos leidimo įsigyti 210 raketų ir 37 jų leidimo įrenginius už maždaug 47 mln. dolerių (38,6 mln. eurų).

JAV vyriausybės darbuotojai ir kontraktininkai padės nugabenti šiuos ginklus ir apmokyti Ukrainos pajėgas jais naudotis.

Kijevo vyriausybė nuo 2014 metų kovoja su Rusijos remiamais separatistais šalies rytuose.

„Sistema „Javelin“ padės Ukrainai stiprinti savo ilgalaikius gynybos pajėgumus, kad apgintų savo suverenumą ir teritorinį vientisumą ir patenkintų savo nacionalinės gynybos reikalavimus“, – sakoma pranešime.

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkė Vakarų valstybės remia Ukrainos vyriausybės pastangas susigrąžinti valdžią šiuo metu jos nekontroliuojamose šalies teritorijose. Rusija yra aneksavusi Krymo pusiasalį, o prorusiški separatistai tebekontroliuoja dideles teritorijas dviejuose rytiniuose išvystytos pramonės regionuose.

Tačiau Vašingtonas anksčiau stengėsi, kad šis konfliktas nebūtų eskaluojamas, ir vengė aprūpinti Kijevą pažangia „letaline“ ginkluote, nes tai galėtų dar labiau pabloginti įtemptus santykius su Maskva.

Kita vertus, naujajame DSCA pranešime sakoma: „Siūlomas šios įrangos pardavimas ir palaikymas iš esmės nepakeis karinės pusiausvyros regione.“

Jeigu šio pardavimo neblokuos Kongresas, valstybės gynybos užsakymus vykdančios kompanijos „Raytheon“ ir „Lockheed Martin“ galės per du mėnesius pradėti tiekti Ukrainai šiuos ginklus.

Maskva: tai prieštarauja Minsko susitarimams

JAV sprendimas parduoti Kijevui prieštankinių raketų kompleksų „Javelin“ prieštarauja Minsko susitarimams, penktadienį per spaudos konferenciją pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Ten (Minsko susitarimuose) nėra nė žodžio apie tai, kad ginkluotės tiekimas kaip nors gali padėti sureguliuoti situaciją. Ten yra visiškai kitas (dalykas): laipsniškas sureguliavimo planas, kurį reikia įgyvendinti žingsnis po žingsnio“, – pareiškė ji.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų